Foto: Davy turistů zpět v Praze. A s nimi nafukovací panny, pivní klání i trdelníky

Foto: Davy turistů zpět v Praze. A s nimi nafukovací panny, pivní klání i trdelníky
Hroznová ulice na Kampě. Turisté pomalu vcházejí do tmy. / 23. dubna 2022
Není to tak dávno, co si někteří lidé v Praze stýskali, že město je kvůli pandemii prázdné a bez života. Teď jsou turisté zpět a můžete naopak zaslechnout větu: Jestli to za té pandemie nakonec nebylo lepší? Ať už je to jakkoliv, Praha ožila a my jsme návrat turistů sledovali s fotoaparátem v ruce. Na tomto snímku je nafukovací figurína vyhozená v odpadkovém koši u Staroměstské mostecké věže. / 13. dubna 2022
Staroměstské náměstí. Sněhurák a více než sedm trpaslíků, patrně na rozlučce se svobodou. / 23. dubna 2022
Vltava u Hergetovy cihelny. Nutrie si pochutnává na dobrotě, kterou jí hodila skupinka turistů. Mysleli si, že je to bobr. / 30. dubna 2022
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
6. 5. 2022 6:01
Není to tak dávno, co si někteří lidé v Praze stýskali, že město je kvůli pandemii prázdné a bez života. Teď jsou turisté zpět a můžete naopak zaslechnout větu: Jestli to za té pandemie nakonec nebylo lepší? Praha ožila. Když je hezky, Karlův most bývá naplněný davy. V koši pod mosteckou věží se válí nafukovací panna a pod orlojem potkáte třeba Sněhuráka a sedm trpaslíků na rozlučce se svobodou.

Doba, kdy po Karlově mostě před polednem probíhal osamělý běžec a potkával se tam s paní venčící psa, je pryč. Praha turistická opět procitla. Zejména za hezkých slunečných dnů nebo o víkendech je v historickém centru podobně plno jako v dobách před pandemií.

Pro mnoho lidí závislých na turistickém ruchu je to po dlouhé době strádání dobrá zpráva. Z návštěvníků města, kteří si po dvou chudých letech opět užívají cestování, vyzařuje pohoda. Covid je zapomenut, ale bledý portrét Vladimira Putina zírající z Lennonovy zdi na Kampě připomíná, že zatímco jedna pohroma odešla, další hned nastoupila na její místo. 

Návrat turistů jsme s fotoaparátem v ruce zaznamenávali několik dní. S turisty se samozřejmě vrátily také věci, které město znalo už z dřívějška. Třeba skupiny mladíků loučících se se svobodou, které přilákalo české moře (piva), mohutné elektrické trojkolky proplétající se mezi lidmi v historických uličkách nebo pivní šlapací lodě, které navázaly na pivní kola, vykázaná z ulic města.

Jak dnes vypadá Praha turistická, město plné magie, malebných uliček, trdelníků a nečekaných výjevů, se můžete podívat ve fotogalerii.

Mimochodem, vše je vyfotografováno typicky turistickou technikou. Snímky byly pořízeny pomocí mobilních telefonů Samsung Galaxy S20 FE, Xiaomi 12 Pro, malým kompaktním fotoaparátem Sony RX100 III a lehkou bezzrcadlovkou s menším snímačem formátu Micro 4/3 Panasonic Lumix GX8.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Volejbalisté v Evropské lize zdolali Belgii, jako jediní ve skupině jen vítězí

Čeští volejbalisté ve druhém kole Evropské ligy zvítězili v Kutné Hoře nad Belgií jednoznačně 3:0 na sety a jsou jediným neporaženým týmem ve skupině C. Zkomplikovali si závěr úvodní sady, kterou přesto vyhráli 26:24, ale v další dvou setech už dovolili soupeři jen 16 a 12 bodů. S plným bodovým ziskem vedou skupinu a udělali významný krok k postupu do Final Four.

Nejproduktivnějším hráčem českého výběru byl sedmnáctibodový univerzál Indra. Zdatně mu sekundoval smečař Jan Galabov, který zapsal 15 bodů.

Další zápas v Evropské lize čeká české volejbalisty ve středu večer v Lotyšsku, které po úvodní porážce s Belgií nestačilo dnes doma ani na Estonsko a podlehlo 2:3.

Další zprávy