Foto: Kritika kapitalismu u reklamy na obchod. Liberální graffiti v Banksyho Bristolu

Projděte se s námi Bristolem, multikulturním britským městem prosyceným graffiti a domovem Banksyho.
Vítejte v Bristolu, městu graffiti a alternativního umění.
Projděte se spolu s námi mezi domy, jejichž obyvatelé dali vzniknout věhlasné kulturní scéně.
Samozřejmě lze v Bristolu i obdivovat památky...
... anebo typické pestrobarevné domky s obchody...
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
1. 4. 2019 12:14
Projděte se s námi multikulturním britským městem přeplněným graffiti. Navštívili jsme Bristol, kdysi přístavní a dnes kulturní centrum na západě Anglie, v němž vedle sebe žijí přistěhovalci i rodilí Britové, tradiční kultura i ta alternativní. Bristol je i proto ne náhodou domovem ikonických triphopových kapel Massive Attack nebo Portishead a byl také finalistou evropského města kultury v roce 2008. Jeho obyvatelé navíc jako první mohli objevit Banksyho kritické graffiti, stále zdobící centrum města.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy