Sport očima fotografů Red Bullu: fotky, nad nimiž by vaše učitelka geometrie jásala

Sport očima fotografů Red Bullu: fotky, nad nimiž by vaše učitelka geometrie jásala
Cyklotrialista Tom Oehler během přípravy fotografického projektu "Les temps changent" v Grand hotelu de l' Europe v rakouském Bad Gasteinu (2016).
Skupina Castellers de Vilafranca připravuje základnu pro lidskou věž na soutěži ve španělské Tarragoně (2016).
Jezdec BMX Kriss Kyle během projektu Kaleidoscope project ve skotském Glasgowě (2015).
Cyklista Michael Knudsen během extrémního závodu Red Bull Trans-Siberian Extreme, 2018, Rusko.
Foto: Rutger Pauw, Red Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
2. 10. 2018 9:28
Vynikající sportovní fotografové z celého světa na snímcích vybraných editory Red Bullu předvádějí, jak vypadá moderní fotografie extrémních sportů, ale třeba i basketbalu nebo fotbalu. Výběr nazvaný Geometrie ukazuje, jak fotografové dovedou pracovat s kompozicí, barvami i s neobvyklými nápady. Je z něj mimo jiné také patrné, jak významnou roli ve fotografii si za pár let získaly drony.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy