Snímky fotografa Ladislava Rennera, který vyhrává soutěže o nejlepší českou pohlednici

Snímky fotografa Ladislava Rennera, který vyhrává soutěže o nejlepší českou pohlednici
Pán se psem / Metlice
Okno do minulosti / Loket
Ještě je vidět / Ještěd
Sladěná / momentka z Děčína
Foto: Ladislav Renner
Jana Řeřichová
6. 2. 2017 23:56
Fotograf Ladislav Renner v posledních pěti letech čtyřikrát vyhrál soutěž o nejlepší českou pohlednici a jednou skončil druhý. Podívejte se ve fotogalerii na jeho snímky krajin, měst i na volnou tvorbu.

Rozhovor s Ladislavem Rennerem najdete v rubrice foto (magazin.aktualne.cz/foto/).

 

Právě se děje

před 49 minutami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy