Fotka papeže v pustých ulicích Říma se virálně šíří na sociálních sítích

Dan Poláček Tomáš Vocelka Dan Poláček, Tomáš Vocelka
16. 3. 2020 12:58
Papež František se v neděli bez ohlášení vydal pěšky do pustých ulic Říma, ochromeného nákazou koronaviru. Zamířil k bazilice Panny Marie Sněžné a do kostela sv. Marcela, aby se tam modlil za nemocné a za konec pandemie. Zachytil ho přitom fotograf společnosti Vatican Media a jeho snímek se stal hitem sociálních sítí, kde sklízí tisíce lajků.
Papež František v ulici Via del Corso, Řím, 15. 3. 2020
Papež František v ulici Via del Corso, Řím, 15. 3. 2020 | Foto: Profimedia.cz

V kostele sv. Marcela (San Marcello) se papež modlil před křížem, který římští věřící nosili v procesích v roce 1522, kdy město zasáhl mor. Podle tiskového prohlášení Vatikánu se papež modlil za konec pandemie a také za nemocné a jejich rodiny. Nezapomněl ani na zdravotníky a na všechny, kteří pomáhají v boji s nákazou. 

Snímek sdílel Vatikán na svých sociálních sítích a brzy se začal na internetu intenzivně šířit - jednak díky poselství, které nese, a také proto, že jde o velice silný záběr, který výmluvně zachycuje nynější atmosféru v Římě.

Papež František prochází pustými ulicemi Říma
Papež František prochází pustými ulicemi Říma | Foto: Vatican Media / Reuters

Papežova procházka Římem se odehrála v naprostém soukromí - a bez davů se letos budou muset obejít i oslavy Velikonoc, které se ve Vatikánu odehrají s vyloučením veřejnosti, což je v novodobé historii naprosto bezprecedentní krok.

Papež se modlí za konec pandemie a za nemocné v kostele sv. Marcela v Římě.
Papež se modlí za konec pandemie a za nemocné v kostele sv. Marcela v Římě. | Foto: Vatican Media / Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy