Fotka papeže v pustých ulicích Říma se virálně šíří na sociálních sítích

Papež František se v neděli bez ohlášení vydal pěšky do pustých ulic Říma, ochromeného nákazou koronaviru. Zamířil k bazilice Panny Marie Sněžné a do kostela sv. Marcela, aby se tam modlil za nemocné a za konec pandemie. Zachytil ho přitom fotograf společnosti Vatican Media a jeho snímek se stal hitem sociálních sítí, kde sklízí tisíce lajků.
Papež František v ulici Via del Corso, Řím, 15. 3. 2020
Papež František v ulici Via del Corso, Řím, 15. 3. 2020 | Foto: Profimedia.cz

V kostele sv. Marcela (San Marcello) se papež modlil před křížem, který římští věřící nosili v procesích v roce 1522, kdy město zasáhl mor. Podle tiskového prohlášení Vatikánu se papež modlil za konec pandemie a také za nemocné a jejich rodiny. Nezapomněl ani na zdravotníky a na všechny, kteří pomáhají v boji s nákazou. 

Snímek sdílel Vatikán na svých sociálních sítích a brzy se začal na internetu intenzivně šířit - jednak díky poselství, které nese, a také proto, že jde o velice silný záběr, který výmluvně zachycuje nynější atmosféru v Římě.

Papež František prochází pustými ulicemi Říma
Papež František prochází pustými ulicemi Říma | Foto: Vatican Media / Reuters

Papežova procházka Římem se odehrála v naprostém soukromí - a bez davů se letos budou muset obejít i oslavy Velikonoc, které se ve Vatikánu odehrají s vyloučením veřejnosti, což je v novodobé historii naprosto bezprecedentní krok.

Papež se modlí za konec pandemie a za nemocné v kostele sv. Marcela v Římě.
Papež se modlí za konec pandemie a za nemocné v kostele sv. Marcela v Římě. | Foto: Vatican Media / Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy