Dnes to roztočíme, drahoušku! Ve finále nejzábavnějších fotek zvířat jsou i dva Češi

Dnes to roztočíme, drahoušku! Ve finále nejzábavnějších fotek zvířat jsou i dva Češi
Mezinárodní fotografická soutěž, která se zaměřuje na veselé záběry zvířat v divoké přírodě, představila čtyřicet finálových snímků, které budou bojovat o vítězství v letošním ročníku. Jsou mezi nimi i dva záběry od českých fotografů a toto je jeden z nich: Ahoj všichni! / Miroslav Srb (Česká republika), finalista soutěže Comedy Wildlife Photography Awards.
Tohle jsou ty slavné kočičí reflexy? / Jennifer Hadleyová (USA), finaliska soutěže Comedy Wildlife Photography Awards.
Klamná perspektiva / Jean-Jacques Alcalay (Francie), finalista soutěže Comedy Wildlife Photography Awards.
Já tě uškrtím! / Emmanuel Do Linh San (Jihoafrická republika), finalista soutěže Comedy Wildlife Photography Awards.
Foto: Michael Eastwell, Comedy Wildlife Photography Awards 2022
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
26. 10. 2022 6:00
Hroch, který se chystá spolknout volavku, antilopa nilgau, která si hraje na okřídleného Pegase, nebo pořádně ustaraná opičí máma. Mezinárodní fotografická soutěž, jež se zaměřuje na veselé záběry zvířat v divoké přírodě, představila čtyřicet finálových snímků, které budou bojovat o vítězství v letošním ročníku. Jsou mezi nimi i dva záběry od českých fotografů.

Porota soutěže Comedy Wildlife Photo Awards vybrala finalisty z tisíců příspěvků od profesionálních i amatérských fotografů z celého světa. Jsou mezi nimi i dva čeští autoři, Miroslav Srb a Lukáš Zeman. 

Comedy Wildlife Photography Awards založili v roce 2015 profesionální fotografové Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam. Jejich cílem bylo přispět k ochraně přírody, ale odlehčenou a humornou formou. Soutěž, kterou vytvořili, má důležitý charitativní rozměr - pomáhá totiž shromažďovat prostředky pro neziskové organizace, které se na ochranu přírody zaměřují. Letos je to Whitley Fund for Nature. 

"S ohledem na to, co se teď děje ve světě, se nám všem hodí pořádná dávka humoru a smíchu," řekl Tom Sullam. "A letošní finalisté to rozhodně dokázali. Jejich fotografie vás nutí usmívat se a žasnout nad neuvěřitelnými zvířaty, která jsou na této planetě s námi," dodal.

Zatímco porota bude rozhodovat, které snímky zvítězí, lidé si mohou na internetu vybrat snímky, které to vyhrály u nich. Online hlasování o tom, která fotografie získá cenu Affinity Photo People's Choice Award, už odstartovalo, zúčastnit se ho může každý až do 27. listopadu. Jeden z vylosovaných účastníků pak získá finanční cenu ve výši 500 britských liber (v přepočtu zhruba 14 tisíc korun).

Celkový vítěz a vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni 8. prosince. Autor fotografie roku vyhraje týdenní safari v keňské rezervaci Masai Mara.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Poprvé v historii. Izraelský prezident Herzog přiletěl na návštěvu do Bahrajnu

Izraelský prezident Jicchak Herzog přiletěl do Bahrajnu, informovala agentura AFP. Toto království v Perském zálivu patří k několika muslimským státům, s nimiž Izrael normalizoval vztahy. Jde o první návštěvu hlavy židovského státu v této zemi a izraelská média ji označují za historickou.

Herzoga v zemi přivítal bahrajnský ministr zahraničí Abdal Latíf bin Rašíd Zajání. Poté se setkal s králem Hamadem bin Ísou Chalífou i korunním princem a premiérem Salmánem bin Hamadem Chalífou. Herzog dříve uvedl, že při setkání se chce soustředit na "způsoby posílení hospodářské spolupráce" mezi oběma zeměmi, jakož i na otázky změny klimatu a bezpečnosti.

Bahrajn a Spojené arabské emiráty, které Herzog navštíví v pondělí, se v září 2020 staly prvními arabskými státy, které v uplynulém čtvrtstoletí normalizovaly vztahy s Izraelem. Předtím takový krok učinily pouze dvě arabské země - Jordánsko v roce 1994 a Egypt v roce 1979. Dohodu s Izraelem zástupci SAE a Bahrajnu podepsali ve Washingtonu. Palestinci krok odsoudili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy