Mimořádná zpráva

Fascinující fotky hrají barvami, je na nich pilot Šonka i snowboardistka Samková

Fascinující fotky hrají barvami, je na nich pilot Šonka i snowboardistka Samková
Čeští fotografové sportu patří ke světové špičce a dokazuje to i nadčasový výběr Follow the lines od Red Bullu, ve kterém jsou zastoupeni hned tři z nich (Jan Kasl, Vladimír Rys a Dan Vojtěch) - a kromě toho tam figurují také tři čeští sportovci (Eva Samková, Alexander Choupenitch a Martin Šonka). Právě akrobatického pilota Šonku, doprovázeného  Matthiasem Doldererem z Německa, zachycuje první snímek v této galerii, pořízený nad meandrem řeky Colorado zvaným Horseshoe Bend.
Neil Verhagen z týmu Tech1 Racing v závodě formule Renault 2.0 Eurocup.
Matthias Walkner během třetí etapy závodu Abu Dhabi Desert Challenge.
Řecký skokan o tyči Emmanuel Karalis pózuje českému fotografovi Vladimíru Rysovi, který je světově známý mimo jiné díky snímkům ze závodů formule 1.
Foto: Lorenz Holder, Red Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
13. 7. 2020 10:20
Čeští fotografové sportu patří ke světové špičce a dokazuje to i výběr nadčasových snímků za posledních několik let, který sestavili editoři Red Bullu. Série fotografií se jmenuje Follow the lines a je ukázkou skvělé práce s kompozicí i s barvami. V sadě bezmála šedesáti záběrů od autorů z celého světa jsou zastoupeni tři čeští fotografové a tři čeští sportovci.

Do výběru, který obsahuje nejlepší snímky extrémních sportů z uplynulých let, se dostali Čeští fotografové Jan Kasl, Dan Vojtěch a Vladimír Rys. Všechno to jsou renomovaní a světově uznávaní autoři. Kromě toho na fotografiích figurují i tři čeští sportovci - akrobatický pilot Martin Šonka, snowboardistka Eva Samková a fleretista Alexander Choupenitch.

Je všeobecně známé, že firma Red Bull podporuje extrémní sporty, má však také velký vliv na sportovní fotografii. Pracuje pro ni řada špičkových autorů, a navíc pořádá i nejrenomovanější fotografickou soutěž zaměřenou na tuto oblast - Red Bull Illume.

Z 59 fotografií zařazených do nadčasové série Follow the lines jsme do galerie u tohoto článku vybrali více než polovinu - a jsou opravdu obdivuhodné.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Rumunský fotbalový brankář Nita bude hostovat ze Sparty v Pardubicích

Do posledního týmu tabulky fotbalové ligy Pardubic přišel rumunský brankář Florin Nita. Ve východočeském klubu bude hostovat ze Sparty, za niž naposledy nastoupil v lize v listopadu 2021. Pětatřicetiletý gólman opouští Letnou po pěti letech, Sparta o jeho odchodu informovala na svém webu.

Bývalý brankář rumunských týmů Concordia Chiajna a FCSB od příchodu v roce 2018 odchytal za Spartu 92 ligových zápasů, býval jasnou týmovou jedničkou a získal s ní domácí pohár v sezoně 2019/20. V závěru roku 2021 ale v době působení trenéra Pavla Vrby o pozici přišel a postupně vypadl z kádru. Letenský dres oblékl naposledy vloni v lednu v přípravném utkání.

Další zprávy