Fascinující fotky hrají barvami, je na nich pilot Šonka i snowboardistka Samková

Fascinující fotky hrají barvami, je na nich pilot Šonka i snowboardistka Samková
Čeští fotografové sportu patří ke světové špičce a dokazuje to i nadčasový výběr Follow the lines od Red Bullu, ve kterém jsou zastoupeni hned tři z nich (Jan Kasl, Vladimír Rys a Dan Vojtěch) - a kromě toho tam figurují také tři čeští sportovci (Eva Samková, Alexander Choupenitch a Martin Šonka). Právě akrobatického pilota Šonku, doprovázeného  Matthiasem Doldererem z Německa, zachycuje první snímek v této galerii, pořízený nad meandrem řeky Colorado zvaným Horseshoe Bend.
Neil Verhagen z týmu Tech1 Racing v závodě formule Renault 2.0 Eurocup.
Matthias Walkner během třetí etapy závodu Abu Dhabi Desert Challenge.
Řecký skokan o tyči Emmanuel Karalis pózuje českému fotografovi Vladimíru Rysovi, který je světově známý mimo jiné díky snímkům ze závodů formule 1.
Foto: Lorenz Holder, Red Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
13. 7. 2020 10:20
Čeští fotografové sportu patří ke světové špičce a dokazuje to i výběr nadčasových snímků za posledních několik let, který sestavili editoři Red Bullu. Série fotografií se jmenuje Follow the lines a je ukázkou skvělé práce s kompozicí i s barvami. V sadě bezmála šedesáti záběrů od autorů z celého světa jsou zastoupeni tři čeští fotografové a tři čeští sportovci.

Do výběru, který obsahuje nejlepší snímky extrémních sportů z uplynulých let, se dostali Čeští fotografové Jan Kasl, Dan Vojtěch a Vladimír Rys. Všechno to jsou renomovaní a světově uznávaní autoři. Kromě toho na fotografiích figurují i tři čeští sportovci - akrobatický pilot Martin Šonka, snowboardistka Eva Samková a fleretista Alexander Choupenitch.

Je všeobecně známé, že firma Red Bull podporuje extrémní sporty, má však také velký vliv na sportovní fotografii. Pracuje pro ni řada špičkových autorů, a navíc pořádá i nejrenomovanější fotografickou soutěž zaměřenou na tuto oblast - Red Bull Illume.

Z 59 fotografií zařazených do nadčasové série Follow the lines jsme do galerie u tohoto článku vybrali více než polovinu - a jsou opravdu obdivuhodné.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Šéftrenérem atletické reprezentace po Netscherovi bude Sluka

Nový šéftrenérem české atletické reprezentace byl jmenován Pavel Sluka. Od října ve funkci nahradí jiného bývalého tyčkaře Jana Netschera, který ji opustil v květnu po necelých dvou letech. Sluka dosud zastával post vedoucího sportovního úseku atletického svazu a byl u postupu českého týmu zpět do Superligy mistrovství Evropy družstev v Kluži i na olympijských hrách v Tokiu.

před 29 minutami

Slovenský prokurátor zrušil stíhání dvou novinářů

Slovenský prokurátor v úterý zrušil stíhání dvou novinářů z Denníku N, obviněných z vyzrazení utajované informace v článku z roku 2018, oznámil mluvčí prokuratury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy