Fascinující fotky hrají barvami, je na nich pilot Šonka i snowboardistka Samková

Fascinující fotky hrají barvami, je na nich pilot Šonka i snowboardistka Samková
Čeští fotografové sportu patří ke světové špičce a dokazuje to i nadčasový výběr Follow the lines od Red Bullu, ve kterém jsou zastoupeni hned tři z nich (Jan Kasl, Vladimír Rys a Dan Vojtěch) - a kromě toho tam figurují také tři čeští sportovci (Eva Samková, Alexander Choupenitch a Martin Šonka). Právě akrobatického pilota Šonku, doprovázeného  Matthiasem Doldererem z Německa, zachycuje první snímek v této galerii, pořízený nad meandrem řeky Colorado zvaným Horseshoe Bend.
Neil Verhagen z týmu Tech1 Racing v závodě formule Renault 2.0 Eurocup.
Matthias Walkner během třetí etapy závodu Abu Dhabi Desert Challenge.
Řecký skokan o tyči Emmanuel Karalis pózuje českému fotografovi Vladimíru Rysovi, který je světově známý mimo jiné díky snímkům ze závodů formule 1.
Foto: Lorenz Holder, Red Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
13. 7. 2020 10:20
Čeští fotografové sportu patří ke světové špičce a dokazuje to i výběr nadčasových snímků za posledních několik let, který sestavili editoři Red Bullu. Série fotografií se jmenuje Follow the lines a je ukázkou skvělé práce s kompozicí i s barvami. V sadě bezmála šedesáti záběrů od autorů z celého světa jsou zastoupeni tři čeští fotografové a tři čeští sportovci.

Do výběru, který obsahuje nejlepší snímky extrémních sportů z uplynulých let, se dostali Čeští fotografové Jan Kasl, Dan Vojtěch a Vladimír Rys. Všechno to jsou renomovaní a světově uznávaní autoři. Kromě toho na fotografiích figurují i tři čeští sportovci - akrobatický pilot Martin Šonka, snowboardistka Eva Samková a fleretista Alexander Choupenitch.

Je všeobecně známé, že firma Red Bull podporuje extrémní sporty, má však také velký vliv na sportovní fotografii. Pracuje pro ni řada špičkových autorů, a navíc pořádá i nejrenomovanější fotografickou soutěž zaměřenou na tuto oblast - Red Bull Illume.

Z 59 fotografií zařazených do nadčasové série Follow the lines jsme do galerie u tohoto článku vybrali více než polovinu - a jsou opravdu obdivuhodné.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy