Fascinující fotky hrají barvami, je na nich pilot Šonka i snowboardistka Samková

Fascinující fotky hrají barvami, je na nich pilot Šonka i snowboardistka Samková
Čeští fotografové sportu patří ke světové špičce a dokazuje to i nadčasový výběr Follow the lines od Red Bullu, ve kterém jsou zastoupeni hned tři z nich (Jan Kasl, Vladimír Rys a Dan Vojtěch) - a kromě toho tam figurují také tři čeští sportovci (Eva Samková, Alexander Choupenitch a Martin Šonka). Právě akrobatického pilota Šonku, doprovázeného  Matthiasem Doldererem z Německa, zachycuje první snímek v této galerii, pořízený nad meandrem řeky Colorado zvaným Horseshoe Bend.
Neil Verhagen z týmu Tech1 Racing v závodě formule Renault 2.0 Eurocup.
Matthias Walkner během třetí etapy závodu Abu Dhabi Desert Challenge.
Řecký skokan o tyči Emmanuel Karalis pózuje českému fotografovi Vladimíru Rysovi, který je světově známý mimo jiné díky snímkům ze závodů formule 1.
Foto: Lorenz Holder, Red Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
13. 7. 2020 10:20
Čeští fotografové sportu patří ke světové špičce a dokazuje to i výběr nadčasových snímků za posledních několik let, který sestavili editoři Red Bullu. Série fotografií se jmenuje Follow the lines a je ukázkou skvělé práce s kompozicí i s barvami. V sadě bezmála šedesáti záběrů od autorů z celého světa jsou zastoupeni tři čeští fotografové a tři čeští sportovci.

Do výběru, který obsahuje nejlepší snímky extrémních sportů z uplynulých let, se dostali Čeští fotografové Jan Kasl, Dan Vojtěch a Vladimír Rys. Všechno to jsou renomovaní a světově uznávaní autoři. Kromě toho na fotografiích figurují i tři čeští sportovci - akrobatický pilot Martin Šonka, snowboardistka Eva Samková a fleretista Alexander Choupenitch.

Je všeobecně známé, že firma Red Bull podporuje extrémní sporty, má však také velký vliv na sportovní fotografii. Pracuje pro ni řada špičkových autorů, a navíc pořádá i nejrenomovanější fotografickou soutěž zaměřenou na tuto oblast - Red Bull Illume.

Z 59 fotografií zařazených do nadčasové série Follow the lines jsme do galerie u tohoto článku vybrali více než polovinu - a jsou opravdu obdivuhodné.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy sníží počet vojáků v Afghánistánu, na místě jich zůstane pět tisíc

Spojené státy plánují snížit počet svých vojáků v Afghánistánu do konce listopadu na méně než 5000, řekl to podle agentury Reuters v sobotu americký ministr obrany Mark Esper. V rozhovoru s televizí Fox News tak upřesnil vyjádření prezidenta Donalda Trumpa z počátku týdne. USA mají nyní v Afghánistánu asi 8600 vojáků. Ke snižování jejich počtu se zavázaly v únoru v dohodě s afghánským hnutím Tálibán.

Trump už 3. srpna v rozhovoru s reportérem zpravodajského webu Axios uvedl, že do listopadu bude počet amerických vojáků v Afghánistánu snížení na "pravděpodobně někde mezi 4000 až 5000".

Nynější snižování počtu vojáků v Afghánistánu vychází z dohody, kterou USA podepsaly na konci února s radikálním hnutím Tálibán. Dohoda předpokládá, že do 135 dnů od jejího podpisu zůstane v Afghánistánu z původních 13 tisíc amerických vojáků 8600 mužů a žen ve zbrani. Tohoto počtu dosáhly USA v červnu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

OKD se připravuje na obnovení těžby, navýší počet zaměstnanců v dolech

Zaměstnanci těžební společnosti OKD začnou od pondělí připravovat všechna pracoviště černouhelné firmy na opětovné obnovení těžby. Ve všech dolech byla na několik týdnů přerušena kvůli koronavirové nákaze, která se mezi horníky rozšířila.

"Od pondělí 10. srpna začínají důlní zaměstnanci OKD připravovat pracoviště na obnovení těžby po několikatýdenní odstávce. Musíme zkontrolovat veškerá zařízení, stroje a tak dále. Jakmile bude vše v pořádku, těžbu spustíme na všech čtyřech lokalitách. Mělo by se tak stát během několika dní," řekla mluvčí společnosti Naďa Chattová.

Dodala, že od pondělí se tak začne postupně navyšovat počet důlních pracovníků o stovky. Podle mluvčí se do práce po prodělaném onemocnění koronavirem vrátilo už přes 800 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy