Facebook připravuje podobné filtry pro fotografie, jaké má oblíbená Prisma. Změní fotky v „umění“

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
31. 10. 2016 13:35
Facebook podle technologického serveru TechCrunch chystá „umělecké“ filtry pro úpravu fotek z mobilu. Měly by fungovat podobně jako v oblíbených aplikacích Prisma, Snapchat nebo Instagram.
Fotky z mobilu upravené v aplikaci Prisma. Podobné by měl mít brzy i Facebook.
Fotky z mobilu upravené v aplikaci Prisma. Podobné by měl mít brzy i Facebook. | Foto: Tomáš Vocelka

Příchod filtrů na gigantickou sociální síť by měl být prvním výsledkem spolupráce s firmou MSQRD, kterou Facebook koupil v březnu tohoto roku. TechCrunch píše, že na Facebooku budou zřejmě dostupné jak filtry typu selfie masek, tak filtry, které změní fotku tak, aby připomínala malbu nebo kresbu, podobně, jak to umí Prisma. A objeví se prý i filtry, které „reagují na pohyby těla“.

Společně s filtry by se na Facebooku měla nově objevit i možnost přímého soukromého posílání fotek přes Messenger, které se po prohlédnutí samy smažou. Zatímco v případě filtrů jde o patrnou snahu konkurovat populární aplikaci Prisma, sebedestruktivní konverzace reagují na popularitu Snapchatu.

Prisma je aplikace pro mobilní telefony, která mění fotografie v obrázky. Ty připomínají malby nebo kresby různých uměleckých směrů. Jinými slovy, změní fotku tak, aby připomínala třeba obraz od Pabla Picassa.

Snapchat je opět aplikace pro mobily. Umožňuje odeslat příjemci fotky nebo videa, které se po pár sekundách smažou a nejsou dál na internetu dohledatelné. Je velmi populární především mezi mladými lidmi.

 

Právě se děje

Další zprávy