reklama
 
 

Czech Press Photo na výstavě v Karolinu slavnostně vstoupilo do 25. ročníku

17. 1. 2019 14:38
Video ze setkání fotografů ke 25 letům soutěže Czech Press Photo v Karolinu (omluvte sníženou kvalitu zvuku). | Video: Tomáš Vocelka |  01:10
Setkáním fotografů, kteří se stali celkovými vítězi jednotlivých ročníků Czech Press Photo, slavnostně odstartoval už 25. rok této prestižní fotografické soutěže. Akce se odehrála v pražském Karolinu, kde je až do konce února k vidění velká retrospektivní výstava To nejlepší z Czech Press Photo.

Setkání, které se uskutečnilo v úterý 15. ledna, připomnělo, jak soutěž v roce 1995 vznikla. "Vzala jsem si tehdy za vzor soutěž World Press Photo," konstatovala zakladatelka Czech Press Photo Daniela Mrázková. Fotožurnalistika i média obecně jsou podle ní nyní ve velmi složité situaci. "Ale rozhodně jim nezvoní hrana," řekla a zdůraznila, že je prvořadou povinností fotožurnalistů pravdivě informovat a upozorňovat na problémy společnosti. 

Poukázala také na problém současných médií, která od skutečného zpravodajství stále častěji sklouzávají k takzvanému infotainmentu. Ten lidem nabízí zábavu s nádechem zpravodajství, snaha poskytovat přesné a pravdivé informace však pro něj často není prvořadá.

Nynější ředitelka soutěže Veronika Souralová pak na setkání uvedla, že se k 25. výročí chystá řada akcí, které poběží po celý letošní rok. "Výstava To nejlepší z Czech Press Photo je jen začátek," uvedla.

autor: Tomáš Vocelka | 17. 1. 2019 14:38

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama