reklama
 
 

Jak žijí šamani na jihu Sibiře? Podívejte se na fotky nominované na Czech Press Photo

31. 10. 2018 6:35
Stanislav Krupař se vydal na jih Sibiře, do oblasti, které se říká pravlast šamanů. Jan Cága zase fotil změny způsobené turistikou v deltě Dunaje. Podívejte se na šestý díl seriálu, který přibližuje nominace na Czech Press Photo - tentokrát v kategorii Každodenní život.

"Tuva je území na jihu Sibiře, kterému se také přezdívá pravlast šamanů. Když ji poznáte blíže a hlouběji, zjistíte samozřejmě, že ne vše je tak romantické, jak by si člověk představoval," vysvětluje fotograf Stanislav Krupař, který se na toto vzdálené území vydal, aby zachytil jeho netknutou krásu a divokost. Jeho soubor snímků nazvaný Planeta šamanů byl nominován na Czech Press Photo v kategorii Každodenní život.

Dalším nominovaným je Jan Cága, jehož tématem se stala delta Dunaje. "Je to nejzachovalejší říční delta v Evropě, rozkládá se na hranicích Rumunska a Ukrajiny. Od roku 1991 je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO," říká fotograf. Dnes celou oblast začíná měnit rozvíjející se turistika, což se odráží i na jeho snímcích.

Třetím nominovaným je Boris Németh ze slovenského webu .týždeň. Jeho snímky se jmenují Road trip a zachycují jeho putování autem po USA.

V kategorii jednotlivých snímků byli nominováni:

Stanislav Krupař se snímkem Rusko 1917-2017. Ruský ortodoxní kněz na něm přináší útěchu třem věřícím ženám přímo ve veřejném prostoru zastávky moskevského metra Majakovská. Sto let po komunistické revoluci je ortodoxní křesťanství zpět a stalo se státní ideologií putinovského Ruska. 

Dalším nominovaným je pak Tomáš Predajňa se snímkem Hořící život v Jharii. A nominace uzavírá Jan Wünsch - jeho fotografie má název Posilovna na pláži. Vznikla na ostrově Zanzibar, kde si skupina nadšenců postavila vlastní posilovnu. Ačkoliv část z nich pracuje v nedalekém luxusním resortu, všichni žijí v extrémně chudých podmínkách hliněných chatrčí.

autor: Tomáš Vocelka | 31. 10. 2018 6:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama