Vtipné fotky zvířat se vrací. Zaručeně vám vykouzlí úsměv na tváři, přesvědčte se

Vtipné fotky zvířat se vrací. Zaručeně vám vykouzlí úsměv na tváři, přesvědčte se
Arthur Trevino (USA): Překvapení! Ukázka ze soutěže Comedy Wildlife Photography Awards 2021.
Philipp Stahr (Německo): Sladké rty jako dělané pro líbání. Ukázka ze soutěže Comedy Wildlife Photography Awards 2021.
Andrew Mayes (Jihoafrická republika): Nálada hned tak po ránu. Ukázka ze soutěže Comedy Wildlife Photography Awards 2021.
Lea Scaddanová (Austrálie): Těsně vedle, kámo! Ukázka ze soutěže Comedy Wildlife Photography Awards 2021.
Foto: Giovanni Querzani, Comedy Wildlife Photography Awards 2021
vot vot
2. 6. 2021 6:00
Už sedm let rozesmívají lidi po celém světě vtipné fotografie zvířat v divoké přírodě. Soutěž Comedy Wildlife Photography Awards, která se za tu dobu stala velmi populární, zveřejnila malou ochutnávku z letošního ročníku. Ten má uzávěrku 30. června a pak se můžeme těšit na další zábavné záběry.

Soutěž má uzávěrku 30. června, takže pokud máte fotku, která by se do ní hodila, můžete se stále ještě zúčastnit (na webu Comedy Wildlife Photography Awards 2021).

Comedy Wildlife Photography Awards založili fotografové a ochránci přírody Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam. Prostřednictvím pozitivních a zábavných obrázků zvířat upozorňují na nutnost zachovat rozmanitost divoké přírody a na nutnost chovat se zodpovědně k životnímu prostředí. Letos pořadatelé také podporují iniciativu Zachraňte divoké orangutany (Save Wild Orangutans) a věnují jí deset procent výnosů ze soutěže. Projekt se zaměřuje na ochranu orangutanů v národním parku Gunung Palung na Borneu.

"Mnohá z těch zvířat, která vidíme na fotografiích, jsou v přírodě ohrožena, zmenšují se jejich populace a přičiněním člověka mizí jejich přirozené životní prostředí. Naše soutěž chce k tomuto problému přitáhnout pozornost. Věříme, že to můžeme udělat i s úsměvem. Pokud lidé mají chránit zvířata, musí je milovat. A tyto snímky, na kterých vidíme méně známou tvář divoké přírody, k tomu určitě mohou přispět," konstatuje jeden ze spoluzakladatelů soutěže Paul Joynson-Hicks.

Snímky a krátká videa do soutěže lze zaslat zdarma a fotografové mají k dispozici šest kategorií. Cenou pro vítěze je safari v keňské rezervaci Maasai Mara a fotografické vybavení. 

Ve fotogalerii najdete kromě aktuální ochutnávky z letošního ročníku i několik snímků z předchozích let.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Lidovci nepůjdou do vlády se stranami, které podpoří manželství pro všechny

Lidovci budou požadovat záruky, že případná vládní koalice s jejich účastí neschválí manželství pro stejnopohlavní páry. V předvolebním rozhovoru pro Deník N to řekl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Pro lidovce by podle něj bylo nepřijatelné i to, aby jednotliví poslanci vládních stran hlasovali volně, a manželství pro všechny by tak mohlo projít hlasy z opozice. Nad Jurečkovým vyjádřením se pozastavili zástupci STAN a Pirátů.

Jednou z variant povolebního uspořádání je vznik vlády s účastí koalice Spolu, kterou s lidovci tvoří ODS a TOP 09, a koalice Pirátů a STAN. Záležet bude na výsledku sněmovních voleb, které se konají počátkem října.

Lidovci budou k manželství pro stejnopohlavní páry vyžadovat dohodu, že nebude schváleno s podporou vládních stran, vyplývá z Jurečkova vyjádření. "Já si neumím představit, že by KDU-ČSL byla ve vládě a vládní koaliční většina něco takového prohlasovala," řekl. "V ten okamžik by vládní koalice skončila," dodal. Může na tom ztroskotat i vytvoření vlády, podotkl. Jde podle něj o jednoznačnou prioritu lidovců, na které budou trvat.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Darida zůstal při výhře Herthy na lavičce, nezahrál si ani Zima

Fotbalisté Herthy Berlín po úvodních třech porážkách v německé lize podruhé za sebou vyhráli. Na domácím stadionu porazili v předehrávce 5. kola nováčka Fürth 2:1. Český záložník Vladimír Darida zůstal v týmu vítězů jen na lavičce.

V italské lize si zase nezahrál český reprezentační obránce David Zima, který jen přihlížel výhře FC Turín 1:0 v Sassuolu. Jediný gól utkání vstřelil v 83. minutě Chorvat Marko Pjaca.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Hertha Berlín - Fürth 2:1 (61. Ekkelenkamp, 79. vlastní Bauer - 57. Hrgota z pen.).

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Sassuolo - FC Turín 0:1 (83. Pjaca).

Francouzská fotbalová liga - 6. kolo:

Štrasburk - Mety 3:0 (26. a 40. Diallo, 6. Ajorque z pen.).

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Vigo - Cádiz 1:2 (65. Mina - 38. Lozano, 43. Espino).

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Newcastle - Leeds 1:1 (44. Saint-Maximin - 13. Raphinha).

Další zprávy