Vtipné fotky zvířat se vrací. Zaručeně vám vykouzlí úsměv na tváři, přesvědčte se

Vtipné fotky zvířat se vrací. Zaručeně vám vykouzlí úsměv na tváři, přesvědčte se
Arthur Trevino (USA): Překvapení! Ukázka ze soutěže Comedy Wildlife Photography Awards 2021.
Philipp Stahr (Německo): Sladké rty jako dělané pro líbání. Ukázka ze soutěže Comedy Wildlife Photography Awards 2021.
Andrew Mayes (Jihoafrická republika): Nálada hned tak po ránu. Ukázka ze soutěže Comedy Wildlife Photography Awards 2021.
Lea Scaddanová (Austrálie): Těsně vedle, kámo! Ukázka ze soutěže Comedy Wildlife Photography Awards 2021.
Foto: Giovanni Querzani, Comedy Wildlife Photography Awards 2021
vot vot
2. 6. 2021 6:00
Už sedm let rozesmívají lidi po celém světě vtipné fotografie zvířat v divoké přírodě. Soutěž Comedy Wildlife Photography Awards, která se za tu dobu stala velmi populární, právě zveřejnila malou ochutnávku z letošního ročníku. Ten má uzávěrku 30. června a pak se můžeme těšit na další zábavné záběry.

Soutěž má uzávěrku 30. června, takže pokud máte fotku, která by se do ní hodila, můžete se stále ještě zúčastnit (na webu Comedy Wildlife Photography Awards 2021).

Comedy Wildlife Photography Awards založili fotografové a ochránci přírody Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam. Prostřednictvím pozitivních a zábavných obrázků zvířat upozorňují na nutnost zachovat rozmanitost divoké přírody a na nutnost chovat se zodpovědně k životnímu prostředí. Letos pořadatelé také podporují iniciativu Zachraňte divoké orangutany (Save Wild Orangutans) a věnují jí deset procent výnosů ze soutěže. Projekt se zaměřuje na ochranu orangutanů v národním parku Gunung Palung na Borneu.

"Mnohá z těch zvířat, která vidíme na fotografiích, jsou v přírodě ohrožena, zmenšují se jejich populace a přičiněním člověka mizí jejich přirozené životní prostředí. Naše soutěž chce k tomuto problému přitáhnout pozornost. Věříme, že to můžeme udělat i s úsměvem. Pokud lidé mají chránit zvířata, musí je milovat. A tyto snímky, na kterých vidíme méně známou tvář divoké přírody, k tomu určitě mohou přispět," konstatuje jeden ze spoluzakladatelů soutěže Paul Joynson-Hicks.

Snímky a krátká videa do soutěže lze zaslat zdarma a fotografové mají k dispozici šest kategorií. Cenou pro vítěze je safari v keňské rezervaci Maasai Mara a fotografické vybavení. 

Ve fotogalerii najdete kromě aktuální ochutnávky z letošního ročníku i několik snímků z předchozích let.

 

Právě se děje

před 34 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy