Uzávěrka soutěže o nejlepší cestovatelskou fotku se posouvá, šance je až do neděle

Foto
Aktualizováno 25. 1. 2019 11:57
Soutěž o nejlepší českou cestovatelskou fotku, Cena Hanzelky a Zikmunda, se blíží do finále. Pořadatelé se rozhodli posunout původní uzávěrku z pátku 25. na neděli 25. ledna. Soutěžit lze buď v kategorii Nejlepší fotografie z cest, nebo v kategorii zaměřené na instagramové cestovatelské snímky.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Shutterstock.com

Soutěže se může zúčastnit kdokoliv, stačí fotografie nahrát na speciální stránce spravované společností Fotolab/Cewe. Přihlásit je možné také instagramové fotografie.

V porotě soutěže je řada renomovaných expertů, například Veronika Souralová (ředitelka Czech Press Photo), Tomáš Tureček (šéfredaktor české verze National Geographic), Jan Rybář (autor fotografického webu Fotoguru.cz a vítěz Czech Press Photo 2004), Pavel Scheiber (ředitel společnost CeWe Color) a Petr Brukner (herec, člen divadla Járy Cimrmana).

Více o soutěži se můžete dozvědět zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Humanitární pomoc bude podle o OSN potřebovat v příštím roce o čtvrtinu více lidí

Příští rok bude humanitární pomoc ve světě potřebovat na 339 milionů lidí v sedmi desítkách zemí. Vyplývá to ze zprávy Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA). Podle jeho odhadu bude na tuto pomoc potřeba asi 51,5 miliardy dolarů (asi 1,2 bilionu korun), což je o 25 procent více ve srovnání s potřebou pomoci z počátku letošního roku. Důvodem nárůstu jsou ruská invaze na Ukrajinu či záplavy a sucho v řadě zemí zhoršené klimatickými změnami.

"Je to šokující a tragické číslo. Smrtící sucha a záplavy způsobují zmatek v oblastech od Pákistánu po Africký roh a válka na Ukrajině proměnila část Evropy v bitevní pole," uvedl šéf úřadu OCHA Martin Griffiths. Dodal, že ve světě je nyní vysídleno sto milionů lidí, což je dosud nejvíce. Připomněl také pandemii covidu-19, která postihla výrazně nejchudší země.

Úřad OSN odhadl, že nejméně 222 milionů lidí v 53 zemích bude ke konci letošního roku čelit akutní potravinové nedostatečnosti a že 45 milionům lidí ve 37 zemích hrozí hladovění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy