Cestovatelskou soutěž Hanzelky a Zikmunda vyhrála fotka ze Srí Lanky

Cestovatelskou soutěž Hanzelky a Zikmunda vyhrála fotka ze Srí Lanky
Jana Kupčáková: Racek (Istanbul). Nominace v Cestovatelské soutěži Hanzelky a Zikmunda.
Petr Čech: Motor mlčí, ale karavana jde dál… Nominace v Cestovatelské soutěži Hanzelky a Zikmunda.
Jaroslav Váňa: Nejlepší parťák na cesty. Nominace v Cestovatelské soutěži Hanzelky a Zikmunda.
Tony Danilov: Portrét z hinduistické oslavy narození Ganéši ve městě George Town na ostrově Penang v Malajsii. Nominace v Cestovatelské soutěži Hanzelky a Zikmunda.
Foto: Cestovatelská soutěž Hanzelky a Zikmunda (www.cestopisroku.cz)
Foto
22. 4. 2023 19:06
Vítězem jubilejního pátého ročníku fotografické části Cestovatelské soutěže Hanzelky a Zikmunda se stal Marek Velechovský se snímkem pořízeným na Srí Lance.

Do fotografické části soutěže, v níž porota hledá nejlepší snímek z cest, byly přihlášeny téměř tři stovky prací pořízených v různých koutech světa. "Cestovatelská soutěž Hanzelky a Zikmunda je velmi milou tradicí. Jako každý rok byl výběr vítěze obestřen vášnivou debatou, ale porotu jednoznačně uhranuly oči srílanského chlapce, jehož na nádraží zachytil Marek Velechovský," vysvětluje výběr poroty její předsedkyně Veronika Souralová.

Nominováno bylo šest fotografií: Pavla Bičíková za snímek z Barmy s názvem Cesta vlakem. Petr Čech s fotografií Motor mlčí, ale karavana jde dál… Tony Danilov získal nominaci za portrét z hinduistické oslavy narození Ganéši ve městě George Town na ostrově Penang v Malajsii. Dále byla nominována Jana Kupčáková se snímkem Racek, který pořídila v Istanbulu. Jaroslav Váňa si získal porotu fotografií Nejlepší parťák na cesty. A vítěz Marek Velechovský zachytil cestování vlakem po Srí Lance, svou fotografii nazval Čekání na odjezd vlaku.

Odborná porota zasedala 14. února v galerii Czech Photo Centre, tedy v den narozenin Miroslava Zikmunda, který by letos oslavil 104 let. Slavnostní ceremoniál a vyhlášení vítězů se konaly v sobotu 22. dubna v Zrcadlové kapli pražského Klementina. (Více na stránkách www.cestopisroku.cz).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy