Malebné Česko z výšky. Nejlepší letecké fotky hradů, řek, hor i obřích skladů

Malebné Česko z výšky. Nejlepší letecké fotky hradů, řek, hor i obřích skladů
Letní krajina na Mělnicku
Přehrada Klíčava u Lán
Uměle vytvořené tokaniště tetřívků, Krkonoše
Depo pražského metra, Hostivař
Foto: Tomáš Vocelka
Foto
Aktualizováno 20. 12. 2020 19:41
Už tři roky se fotograf Aktuálně Tomáš Vocelka a pilot Jiří Pruša z Flying Revue vydávají na letecké expedice, aby zaznamenali krásy i jizvy české krajiny. Nyní jejich práci ocenil fotografický magazín Fotoguru.cz, kde získali cenu za fotografický nápad roku. Ve fotogalerii se můžete podívat na to nejlepší z projektu Česko z výšky.

Magazín Fotoguru.cz, vydávaný celkovým vítězem Czech Press Photo 2004 Janem Rybářem, v závěru roku tradičně oceňuje několik českých fotografů. Letos se do jeho výběru dostal i fotograf Tomáš Vocelka z Aktuálně.cz, a to díky projektu Česko z výšky, na kterém spolupracuje s expedičním pilotem Jiřím Prušou z magazínu Flying Revue

Společně s nimi magazín Fotoguru ocenil například Davida Neffa z MF DNES za portréty sester po těžkých službách na koronavirové jednotce ARO, Libora Fojtíka za dlouhodobý fotografický projekt o českém trampingu nebo Romana Vondrouše z ČTK na sportovní fotografie z dostihů. Kompletní přehled ocenění Fotoguru roku 2020 si můžete prohlédnout na stránkách magazínu Fotoguru.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy