Česko z výšky pohledem fotografa Tomáše Vocelky a pilota Jiřího Pruši

Foto
1. 12. 2020 11:14
Už několik let fotograf Aktuálně.cz Tomáš Vocelka a pilot Jiří Pruša z magazínu Flying Revue vzlétají nad českou krajinu, aby zaznamenali její krásy i proměny. Fotografovali české hory, řeky, přehrady i průmyslovou krajinu severočeských uhelných dolů. V tomto článku najdete přehled všech fotogalerií, které v rámci společného projektu Aktuálně.cz a magazínu Flying Revue vznikly.
Meandry Vltavy nad Lipnem
Meandry Vltavy nad Lipnem | Foto: Tomáš Vocelka

"S pilotem Jiřím Prušou létáme fotit už tři roky. Naše expedice mají svůj systém - napřed jsme nafotografovali celou Vltavu od pramenů až k ústí do Labe. Pak jsme nafotili Berounku, teď už máme zdokumentovaný skoro celý tok Labe na českém území. Chybí nám už jen jeden úsek zhruba od Pardubic nahoru po Krkonoše," konstatuje fotograf Tomáš Vocelka.

Kromě plánovaných projektů zaměřených na řeky a jejich okolí společné lety Aktuálně.cz a magazínu Flying Revue občas reagují i na aktuální události. Vocelka s Prušou fotografovali z letadla například Jizerskou padesátku nebo uzavřené mezinárodní letiště na pražské Ruzyni v době první vlny koronavirové epidemie. "Během našich letů jsem z letadla pořídil už desetitisíce záběrů, použije se nakonec jen nepatrný zlomek," konstatuje fotograf Tomáš Vocelka.

Přehled fotogalerií z projektu Česko z nebe:

 

Právě se děje

Další zprávy