České středohoří: Malebný kraj dávných sopek objektivem krajináře

Foto: Daniel Řeřicha
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka, Daniel Řeřicha
1. 9. 2016 8:04
Je to kraj, který nabízí mnoho nádherných pohledů do unikátní krajiny, vytvořené dávnými sopkami. Přesto je fotografy spíše opomíjen. Snímky krajináře Daniela Řeřichy ukazují, že neprávem.

Článek se zasvěcenými tipy na zajímavá fotografická místa v Českém středohoří, zpracovaný fotografem Danielem Řeřichou, najdete na Aktuálně.cz v rubrice Foto. Lidé, kteří nefotografují, ho mohou brát jako velmi zajímavé tipy na výlety. Z většiny popsaných míst jsou totiž nádherné výhledy do kraje nebo nabízejí velmi pozoruhodné přírodní výtvory. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy