České středohoří: Malebný kraj dávných sopek objektivem krajináře

České středohoří: Malebný kraj dávných sopek objektivem krajináře
Svítání na Rané. Pohled směrem k Oblíku, Srdovu a Brníku.
Rozkvetlé České středohoří – okolí Rané.
Lounské remízky – okolí Rané.
Jarní západ slunce v Českém středohoří – okolí Rané.
Foto: Daniel Řeřicha
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka, Daniel Řeřicha
1. 9. 2016 8:04
Je to kraj, který nabízí mnoho nádherných pohledů do unikátní krajiny, vytvořené dávnými sopkami. Přesto je fotografy spíše opomíjen. Snímky krajináře Daniela Řeřichy ukazují, že neprávem.

Článek se zasvěcenými tipy na zajímavá fotografická místa v Českém středohoří, zpracovaný fotografem Danielem Řeřichou, najdete na Aktuálně.cz v rubrice Foto. Lidé, kteří nefotografují, ho mohou brát jako velmi zajímavé tipy na výlety. Z většiny popsaných míst jsou totiž nádherné výhledy do kraje nebo nabízejí velmi pozoruhodné přírodní výtvory. 

 

Právě se děje

před 29 minutami

Komerční banka má zablokovanou elektronickou identifikaci, řeší bezpečnostní incident

Správa základních registrů dočasně zablokovala Komerční bance poskytování služeb elektronické identifikace, tady takzvané digitální občanky. Banka měla službu spustit toto pondělí. Podle serveru Seznam Zprávy je důvodem blokace bezpečnostní incident, při kterém byla pravděpodobně zaměněna identita. Banka společně se SZR analyzuje příčiny problému.

"V průběhu předprodukčního testování jsme odhalili technický problém, který vedl k preventivnímu a dočasnému zastavení možnosti autentizace klientů Komerční banky," sdělil mluvčí banky Michal Teubner. Masivní testování všech scénářů je podle něj důležité pro identifikaci a odstranění chyb, které se mohou v rámci ostrého provozu objevit.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda schválila rozdělení EU peněz mezi programy

Vláda dnes schválila rozdělení evropských dotací pro ČR v programovém období 2021 až 2027 mezi operační programy, a to přes odpor koaliční ČSSD. Na twitteru o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). podle ní rozhodnutí znamená méně peněz pro rodiny s dětmi, seniory, na rekvalifikace a sociální služby.

Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že celkově by v letech 2021 až 2027 mělo být rozděleno mezi většinu operačních programů 18,8 miliardy eur (zhruba 488,5 miliardy korun). Přitom na operační program ministerstva práce a sociálních věcí je v návrhu vyčleněno 1,4 miliardy eur (36,4 miliardy korun). Podle portálu k evropským dotacím bylo v období 2014 až 2020 vyčleněno na operační program zaměstnanost 2,15 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy