České hity na mapě nejlepších foto míst světa: Praha, České Švýcarsko, Moravské Toskánsko

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
17. 2. 2017 12:49
Nová mapa nejfotografovanějších míst světa obsahuje řadu lokalit v České republice. Kromě velkých měst, jako je Praha nebo Olomouc, na ní výrazně boduje třeba České Švýcarsko, Krkonoše nebo takzvané Moravské Toskánsko.
Photo Spots: mapa nejfotografovanějších míst světa
Photo Spots: mapa nejfotografovanějších míst světa | Foto: Tomáš Vocelka

Mapu nejfotografovanějších míst světa naprogramoval a vytvořil pod názvem Photo Spots švýcarský fotograf Mike Wong. Zajímavá je v tom, že ji nevymyslel jen tak od stolu. Do mapy se stále načítají nová data - vždy když někdo nahraje na web snímek, ve kterém je vložený údaj o poloze.

Mike Wong získává tato data díky spolupráci s jedním z nejpopulárnějších světových serverů pro sdílení fotek, kterým je 500px.com

Nejfotografovanější místa mají na mapě červenou barvu. V Česku k nim samozřejmě patří Praha a další velká města - například Olomouc nebo Plzeň. Pokud jde o další lokality, velmi výrazně jsou vidět České Švýcarsko, Krkonoše, Vysočina a takzvané Moravské Toskánsko, což je zvlněný kraj kolem jihomoravského Kyjova.

 Wongova mapa navíc ke každému místu ukazuje i řadu fotografií, které tam byly pořízeny. Takže například u Pardubic člověk zjistí, že za výraznou popularitu na mapě vděčí Aviatické pouti. Pomocí menu poněkud skrytého v pravém horním rohu půjde v budoucnu také sledovat popularitu místa v jednotlivých měsících roku. 

Při zvětšení mapy se lze poměrně přesně dopátrat toho, kde byly zajímavé fotky pořízeny. A k čemu je to dobré? Pro některé fotografy to může být vodítko, kde mohou nafotit pěkné snímky. Pro jiné to může být naopak varování, že pořídit na takovém místě originální a neokoukaný záběr bude velmi obtížné.

Mapy najdete na adrese photospots.mwong.ch.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Corbyn by prý při novém referendu o brexitu zůstal neutrální

V případě referenda o brexitové dohodě vyjednané vládou Labouristické strany by její lídr Jeremy Corbyn zaujal neutrální stanovisko a neprosazoval žádnou ze dvou možností. Britský opoziční předák dnes tento svůj záměr potvrdil v debatě s občany, kterou vysílala BBC. Před asi 150 diváků postupně předstoupili lídři čtyř nejsilnějších politických stran a museli se vypořádat s těžkými otázkami i bezprostředními reakcemi publika. Předseda britské vlády Boris Johnson řekl, že bez dokončení brexitu nelze skutečně oživit ekonomiku Británie.

Labourista Corbyn čelí dotazům ohledně svého názoru na vystoupení z Evropské unie dlouhodobě a kvůli nejasným vyjádřením je terčem kritiky a posměchu ze strany vládních konzervativců. Ačkoli dnes neřekl, zda odchod své země z EU v principu podporuje, či nikoli, podle britských médií poprvé jasně řekl, jak by se zachoval v případě referenda o svém brexitovém plánu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Neymar se po výletu na Davis cup vrátil do sestavy PSG

Brazilský útočník Neymar se po delší zdravotní pauze vrátil na hřiště, odehrál 65 minut a pomohl fotbalistům Paris St. Germain k domácí ligové výhře 2:0 nad Lille. Obhájci titulu po ní vedou tabulku s náskokem 11 bodů.

Nejdražší hráč světa Neymar nastoupil poprvé od zranění stehna z říjnové reprezentační přípravy. Kouč Thomas Tuchel ho zařadil do základní jedenáctky i přesto, že Neymar v týdnu o své vůli odletěl na finálový turnaj tenisového Davisova poháru. V úterý večer v Madridu sledoval zápas světové jedničky Rafaela Nadala.

Neymar byl na hřišti u obou branek PSG, které v prvním poločase vstřelili Mauro Icardi a Ángel di María. V 65. minutě ho vystřídal Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 4 hodinami

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy