České hity na mapě nejlepších foto míst světa: Praha, České Švýcarsko, Moravské Toskánsko

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
17. 2. 2017 12:49
Nová mapa nejfotografovanějších míst světa obsahuje řadu lokalit v České republice. Kromě velkých měst, jako je Praha nebo Olomouc, na ní výrazně boduje třeba České Švýcarsko, Krkonoše nebo takzvané Moravské Toskánsko.
Photo Spots: mapa nejfotografovanějších míst světa
Photo Spots: mapa nejfotografovanějších míst světa | Foto: Tomáš Vocelka

Mapu nejfotografovanějších míst světa naprogramoval a vytvořil pod názvem Photo Spots švýcarský fotograf Mike Wong. Zajímavá je v tom, že ji nevymyslel jen tak od stolu. Do mapy se stále načítají nová data - vždy když někdo nahraje na web snímek, ve kterém je vložený údaj o poloze.

Mike Wong získává tato data díky spolupráci s jedním z nejpopulárnějších světových serverů pro sdílení fotek, kterým je 500px.com

Nejfotografovanější místa mají na mapě červenou barvu. V Česku k nim samozřejmě patří Praha a další velká města - například Olomouc nebo Plzeň. Pokud jde o další lokality, velmi výrazně jsou vidět České Švýcarsko, Krkonoše, Vysočina a takzvané Moravské Toskánsko, což je zvlněný kraj kolem jihomoravského Kyjova.

 Wongova mapa navíc ke každému místu ukazuje i řadu fotografií, které tam byly pořízeny. Takže například u Pardubic člověk zjistí, že za výraznou popularitu na mapě vděčí Aviatické pouti. Pomocí menu poněkud skrytého v pravém horním rohu půjde v budoucnu také sledovat popularitu místa v jednotlivých měsících roku. 

Při zvětšení mapy se lze poměrně přesně dopátrat toho, kde byly zajímavé fotky pořízeny. A k čemu je to dobré? Pro některé fotografy to může být vodítko, kde mohou nafotit pěkné snímky. Pro jiné to může být naopak varování, že pořídit na takovém místě originální a neokoukaný záběr bude velmi obtížné.

Mapy najdete na adrese photospots.mwong.ch.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy