Akce, barevné listí a Ďáblův most. Podzim očima fotografů adrenalinových sportů

Akce, barevné listí a Ďáblův most. Podzim očima fotografů adrenalinových sportů
Podzim patří mezi fotografy k nejoblíbenějším ročním obdobím. Platí to přitom nejen pro krajináře, ale třeba i pro ty, kdo se zaměřují na něco o dost akčnějšího. Jak ho vidí špičkoví světoví fotografové extrémních a menšinových sportů, se můžete podívat v následujícím výběru, který sestavili fotoeditoři Red Bullu. Tento snímek pořídil Juryj Nykytjuk. Jezdec na horském kole Bogdan Avraščenko si užívá podzimu. Fotografie z prestižní celosvětové soutěže fotografů extrémních a menšinových sportů Red Bull Illume 2021 byla pořízena v ukrajinském hlavním městě Kyjevě.
Lorenz Holder: Vítězný snímek z prestižní světové soutěže fotografů extrémních a menšinových Red Bull Illume Image Quest 2016. Fotografie zachycuje jezdce Senada Grosice na Ďáblově mostě u německé vesnice Kromlau.
Greg Mionske: Jeff Provenzano prolétá nad podzimně zabarvenými stromy v americkém Vermontu.
Aurelien Vialatte: Sebastien Ogier testuje závodní speciál Toyota Yaris WRC před Rallye Monte Carlo.
Foto: Leo Francis, Red Bull Content Pool
vot vot, Foto
22. 9. 2022 6:00
Podzim patří mezi fotografy k nejoblíbenějším ročním obdobím. Platí to přitom nejen pro krajináře, ale třeba i pro ty, kdo se zaměřují na něco o dost akčnějšího. Jak ho vidí špičkoví světoví fotografové extrémních a menšinových sportů, se můžete podívat v následujícím výběru.

Snímky pocházejí z několika posledních let a vybrali je fotoeditoři Red Bullu. Podobné tematické kolekce sestavují často a vždy jsou vizuálně velmi působivé. Je to dáno samozřejmě i tím, že za záběry stojí vysoce oceňovaní sportovní fotografové z celého světa.

Editoři do výběru zařadili také několik snímků prestižní fotografické soutěže Red Bull Illume Image Quest, která bývá vyhlašována jednou za tři roky a je považována za přehlídku toho nejlepšího, co ve fotografii extrémních sportů na světě vznikne.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

KLDR odpálila další střelu, dopadla do Japonského moře

Severní Korea odpálila východním směrem další balistickou střelu, dopadla zřejmě do Japonského moře. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Pchjongjang tak učinil krátce před návštěvou americké viceprezidentky Kamaly Harrisové v Jižní Koreji.

Tento týden Jižní Korea pořádá u svých břehů námořní vojenské cvičení spolu s americkou armádou a ve čtvrtek se viceprezidentka Harrisová chystá do Soulu a do demilitarizované zóny mezi KLDR a Jižní Koreou. V úterý se Harrisová v Tokiu účastnila státního pohřbu japonského expremiéra Šinzóa Abeho.

Severní a Jižní Korea zůstávají od války z let 1950-1953 technicky ve válečném stavu. Jejich konflikt ukončilo totiž jen příměří, nikoliv mírová smlouva.

Severní Korea provedla test balistické rakety i před několika dny, o víkendu odpálila střelu krátkého doletu rovněž směrem k Japonskému moři. Od začátku roku Severní Korea uskutečnila řadu raketových testů, čímž porušuje rezoluce OSN.

Zdroj: ČTK
Další zprávy