Chudoba, násilí, beznaděj. Venezuela očima fotografa s nominací na World Press Photo

Foto: Alejandro Cegarra, World Press Photo 2019
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
13. 3. 2019 7:13
Venezuela se propadá stále hlouběji, lidé trpí nedostatkem jídla i základních životních potřeb. Jak to vypadá v zemi, která začala budovat "socialismus 21. století", dlouhodobě monitoruje místní fotograf Alejandro Cegarra. Jeho fotoreportáž byla letos nominována na cenu World Press Photo v kategorii dlouhodobý projekt.
 

Právě se děje

před 55 minutami

Koudelka skončil v Titisee-Neustadtu třiadvacátý, vyhrál Kubacki

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil třiadvacátý v závodu Světového poháru v německém Titisee-Neustadtu. Podruhé v sezoně vyhrál vítěz Turné čtyř můstků Polák Dawid Kubacki.

V prvním závodu po odvolání reprezentačního trenéra Jakuba Jiroutka, kterého nahradil asistent Antonín Hájek, skočil Koudelka v obou kolech shodně 132 metrů. Druhý z českých závodníků Viktor Polášek předvedl v 1. kole 127,5 metru a obsadil 38. místo.

Svěřenec českého kouče Michala Doležala Kubacki měl v každém kole nejdelší pokus. V prvním kole o půl metru přelétl 140 metrů a ve druhém skočil 141 metrů. Potřetí v řadě a popáté v sezoně skončil druhý Stefan Kraft z Rakouska.

Z třetího místa se radoval Rjoju Kobajaši z Japonska. Němec Karl Geiger skončil dvanáctý a udržel se v čele průběžného pořadí seriálu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy