Předpovědi počasí navzdory: 35 fotek pro ty, kdo už se těší na rozkvetlé louky

Každý rok se v okolí italského Castelluccia di Norcia odehrává malý barevný zázrak.
Brzy ráno se nad náhorní planinou u italské vesnice Castelluccio di Norcia válí mlhy.
Hangáry na techniku místních farmářů, postavené po zemětřesení.
Jakmile mlhu trochu rozežene slunce, objeví se pestrobarevná pole.
Teplé paprsky večerního slunce dopadají na pole u Castelluccia.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
26. 3. 2019 6:31
Také se těšíte na jaro? Podle meteorologů si budeme muset ještě pár dní počkat - tvrdí, že nás čeká hodně chladný týden. Než se počasí zlepší, můžete si prosluněné louky připomenout fotkami, které zachycují malý barevný zázrak, odehrávající se každoročně poblíž italské vesnice Castelluccio di Norcia.

Castelluccio di Norcia leží na italské náhorní planině Piano Grande, v horském masivu Monti Sibillini. Oblast je pověstná především pěstováním čočky - místní druh patří k těm nejlepším, je oceňován gurmány a odebírají ho ty nejvyhlášenější restaurace na světě.

Na přelomu jara a léta celá oblast rozkvete a lány čočky probarví luční kvítí. V tu dobu (Italové ji nazývaji fioritura) se z náhorní planiny stane pestrobarevné impresionistické plátno. Kvetoucí lány v tu dobu přitahují davy turistů. Přesto se jim dá vyhnout a užít si tu krásu o samotě, jak ukazují i fotografie v naší galerii.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy