Předpovědi počasí navzdory: 35 fotek pro ty, kdo už se těší na rozkvetlé louky

Každý rok se v okolí italského Castelluccia di Norcia odehrává malý barevný zázrak.
Brzy ráno se nad náhorní planinou u italské vesnice Castelluccio di Norcia válí mlhy.
Hangáry na techniku místních farmářů, postavené po zemětřesení.
Jakmile mlhu trochu rozežene slunce, objeví se pestrobarevná pole.
Teplé paprsky večerního slunce dopadají na pole u Castelluccia.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
26. 3. 2019 6:31
Také se těšíte na jaro? Podle meteorologů si budeme muset ještě pár dní počkat - tvrdí, že nás čeká hodně chladný týden. Než se počasí zlepší, můžete si prosluněné louky připomenout fotkami, které zachycují malý barevný zázrak, odehrávající se každoročně poblíž italské vesnice Castelluccio di Norcia.

Castelluccio di Norcia leží na italské náhorní planině Piano Grande, v horském masivu Monti Sibillini. Oblast je pověstná především pěstováním čočky - místní druh patří k těm nejlepším, je oceňován gurmány a odebírají ho ty nejvyhlášenější restaurace na světě.

Na přelomu jara a léta celá oblast rozkvete a lány čočky probarví luční kvítí. V tu dobu (Italové ji nazývaji fioritura) se z náhorní planiny stane pestrobarevné impresionistické plátno. Kvetoucí lány v tu dobu přitahují davy turistů. Přesto se jim dá vyhnout a užít si tu krásu o samotě, jak ukazují i fotografie v naší galerii.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko už prý nebude zastavovat uprchlíky mířící do Evropy

Turecko už nebude zastavovat syrské uprchlíky, kteří se snaží dostat do Evropy. Podle agentury Reuters to dnes řekl vysoce postavený turecký činitel. Rozhodnutí podle agentury souvisí s očekávaným příchodem uprchlíků ze severozápadní syrské provincie Idlib, kde musel více než milion lidí kvůli bojům opustit své domovy.

Ofenziva syrské a ruské armády začala v prosinci. Jejím cílem je získat Idlib pod kontrolu režimu prezidenta Bašára Asada. Většinu provincie zatím mají v rukou islámští radikálové a oponenti syrské vlády, z nichž některé podporuje Turecko.

Turecká policie, pobřežní a pohraniční stráž dostaly příkaz nezasahovat, uvedl turecký činitel.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Jaškin zakončil KHL na druhém místě produktivity i mezi střelci

Český útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva zakončil základní část KHL jako druhý nejproduktivnější hráč i druhý nejlepší střelec soutěže. V dnešním posledním zápase na ledě Dinama Minsk dal jeden gól, hostům to však na výhru nestačilo a prohráli 3:4.

Jaškin v 17. minutě zvyšoval na 3:1, ale Dynamo Moskva náskok neudrželo a po třech inkasovaných brankách ve druhé třetině prohrálo. Český útočník díky gólu uzavřel základní část s bilancí 31 branek a 32 přihrávek a udržel druhé místo v kanadském bodování i v tabulce střelců.

V produktivitě zaostal o dva body za spoluhráčem Vadimem Šipačovem (17+48) a před Kirillem Kaprizovem z CSKA Moskva (33+29) udržel o bod druhé místo. Mezi střelci šestadvacetiletý Jaškin, kterého s Dynamem čeká v prvním kole play off Spartak Moskva, nestačil pouze na Kaprizova.

Další zprávy