35 fotek pro hezčí den. Fotografická obdoba filmových Oscarů láká na další ročník

35 fotek pro hezčí den. Fotografická obdoba filmových Oscarů láká na další ročník
Do uzávěrky jedné z nejprestižnějších fotografických soutěží světa zbývá zhruba měsíc a půl, a tak Sony World Photography Awards tradičně zveřejnily ukázku z přihlášených prací. Jako vždy je to skutečná pastva pro oči. Tuan Nguyen Tan, Vietnam (kategorie Open - cestování)
Irfan Bograve, Indie (kategorie Open - kultura)
Andrea Torreiová, Itálie (kategorie Open - street fotografie)
Trung Pham Huy, Vietnam (kategorie Open - cestování)
Foto: Sony World Photography Awards 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 23. 11. 2019 14:56
Do uzávěrky jedné z nejprestižnějších fotografických soutěží světa zbývá zhruba měsíc a půl, a tak Sony World Photography Awards tradičně zveřejnily ukázku z přihlášených prací. Jako vždy je to skutečná pastva pro oči.

Fotografická soutěž Sony World Photography Awards bývá často přirovnávána k fotografické obdobě filmových Oscarů. Má širší záběr než třeba fotožurnalistické World Press Photo, najdete zde proto i takové kategorie jako krajina, zátiší nebo kreativní fotografie. 

Do uzávěrky letošního ročníku zbývají necelé dva měsíce, a tak organizátoři jako už tradičně zveřejnili ukázky z přihlášených prací. Ve výběru je i portrét, jehož autorkou je česká fotografka Martina Dimunová (najdete ho ve fotogalerii u tohoto článku).

Soutěže se lze zúčastnit ve dvou základních kategoriích: Open, kde soutěží jednotlivé snímky, a Professional, kde soutěží fotosérie. Tyto kategorie se pak dělí na podkategorie jako portrét, zátiší, krajina atp. Podrobné informace o soutěži včetně všech soutěžních podkategorií a uzávěrek najdete na adrese worldphoto.org/sony-world-photography-awards.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy