35 fotek pro hezčí den. Fotografická obdoba filmových Oscarů láká na další ročník

35 fotek pro hezčí den. Fotografická obdoba filmových Oscarů láká na další ročník
Do uzávěrky jedné z nejprestižnějších fotografických soutěží světa zbývá zhruba měsíc a půl, a tak Sony World Photography Awards tradičně zveřejnily ukázku z přihlášených prací. Jako vždy je to skutečná pastva pro oči. Tuan Nguyen Tan, Vietnam (kategorie Open - cestování)
Irfan Bograve, Indie (kategorie Open - kultura)
Andrea Torreiová, Itálie (kategorie Open - street fotografie)
Trung Pham Huy, Vietnam (kategorie Open - cestování)
Foto: Sony World Photography Awards 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 23. 11. 2019 14:56
Do uzávěrky jedné z nejprestižnějších fotografických soutěží světa zbývá zhruba měsíc a půl, a tak Sony World Photography Awards tradičně zveřejnily ukázku z přihlášených prací. Jako vždy je to skutečná pastva pro oči.

Fotografická soutěž Sony World Photography Awards bývá často přirovnávána k fotografické obdobě filmových Oscarů. Má širší záběr než třeba fotožurnalistické World Press Photo, najdete zde proto i takové kategorie jako krajina, zátiší nebo kreativní fotografie. 

Do uzávěrky letošního ročníku zbývají necelé dva měsíce, a tak organizátoři jako už tradičně zveřejnili ukázky z přihlášených prací. Ve výběru je i portrét, jehož autorkou je česká fotografka Martina Dimunová (najdete ho ve fotogalerii u tohoto článku).

Soutěže se lze zúčastnit ve dvou základních kategoriích: Open, kde soutěží jednotlivé snímky, a Professional, kde soutěží fotosérie. Tyto kategorie se pak dělí na podkategorie jako portrét, zátiší, krajina atp. Podrobné informace o soutěži včetně všech soutěžních podkategorií a uzávěrek najdete na adrese worldphoto.org/sony-world-photography-awards.

 

Právě se děje

Další zprávy