reklama
 
 

30 nejlepších českých sportovních fotek roku 2018 podle Czech Press Photo

23. 10. 2018 14:19
Český lezec Adam Ondra, který posouvá hranice lidských možností, slet sokolů, olympijské hry nebo třeba havárie formule 1, která ukázala, že nový systém ochrany hlavy jezdců má své opodstatnění. To jsou nejlepší sportovní snímky roku 2018 podle Czech Press Photo. V novém seriálu, který právě začíná, postupně představíme všechny nominované snímky v jednotlivých kategoriích, včetně celých sérií.

Autory nejlepších novinářských fotografií roku, kteří se utkají o vítězství v jednotlivých kategoriích soutěže Czech Press Photo 2018, už jsme ve stručnosti představili ihned po vyhlášení nominací.

Nyní se pojďme podrobně podívat na nejlepší snímky, nominované v jednotlivých kategoriích. Seriál zahájíme dvěma kategoriemi, ve kterých byli nominováni na cenu autoři fotografující pro vydavatelství Economia, pod které spadá i Aktuálně.cz. Jako první představíme kompletní nominace v kategorii sport, kde o vítězství ve fotoseriálech bojuje mimo jiné fotograf Lukáš Bíba, (s jehož snímky se můžete setkávat v titulech vydávaných Economií).

Snímky Lukáše Bíby zachycují českého lezce Adama Ondru na mistrovství světa v lezení 2018 v Innsbrucku. Získal tam stříbrnou medaili v lezení na obtížnost i v olympijské kombinaci, která bude poprvé součástí olympijských her v Tokiu v roce 2020. Adam Ondra je v současnosti jedním z těch českých sportovců, kteří ve své disciplíně posouvají hranice lidských možností.

Dalším nominovaným seriálem jsou snímky Filipa Singera z agentury EPA, které zachycují atmosféru Zimních olympijských her 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu. 

Třetím nominovaným ve fotoseriálech je pak Václav Pancer z ČTK. Jeho záběry ukazují tisíce sokolů na sletu v Praze. 

S jednotlivými snímky pak byli nominováni Martin Kozák, Jiří Křenek (oba jsou volní fotografové) a Michal Svítok z agentury TASR. 

Martin Kozák zachytil moment, při kterém porotci hodnotí styl skoků během soutěže mladých skokanů v Lomnici nad Popelkou. Jiří Křenek vyfotografoval nehodu Fernanda Alonsa ve formuli 1, která ukázala, jaký význam má nový systém ochrany hlavy jezdce. A snímek Michala Svítka ukazuje dramatické okamžiky z hokejového utkání Slovensko-USA na zimní olympiádě v Pchjongčchangu.

Slavnostní vyhlášení Fotografie roku, vítězů jednotlivých kategorií, Grantu Prahy a zvláštních cen se uskuteční 20. listopadu 2018 na Staroměstské radnici v Praze. O den později začne na stejném místě výstava Czech Press Photo 2018.

autor: Tomáš Vocelka | 23. 10. 2018 14:19

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama