20 nejlepších fotek pořízených z dronu: od levandulových polí po rumunské serpentiny

20 nejlepších fotek pořízených z dronu: od levandulových polí po rumunské serpentiny
Farmář a červené chilli. Guntur, Indie.
Bazilika sv. Františka z Assisi, italská Umbrie.
Přehrada Huia na Novém Zélandu.
Lyžařský závod. Adžigardak, Rusko.
Foto: Calin Stan, Dronestagr.am
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
29. 12. 2016 9:05
Niagarské vodopády, levandulová pole ve francouzské Provence i jedna z největších aktivních sopek na světě. Tam všude se loni vznášely a fotografovaly drony. Server Dronestagr.am, kde se piloti těchto strojů sdružují, vybral z desetitisíců záběrů dvacet nejlepších. A je na co se dívat.

Mohlo by se zdát, že Dronestagr.am má něco společného s Instagramem, ale není to tak. Je to naprosto samostatná a relativně nová sociální síť, která vznikla v roce 2014 a setkávají se tam piloti dronů z celého světa. Renomé si získala mimo jiné i tím, že spolupracuje s National Geographic. Společně pořádají speciální fotosoutěž určenou pro snímky pořízené z dronů.

Řadu vítězných snímků z této soutěže Dronestagr.am zařadil také do letošního výběru 20 nejlepších fotek roku a Aktuálně.cz získalo svolení tyto snímky publikovat.

Snímky z dronů hrají ve světě stále významnější roli, o čemž svědčí mimo jiné i fakt, že se začínají umísťovat i na nejvyšších příčkách renomovaných světových fotosoutěží. Například absolutní vítěz letošního ročníku Travel Photographer of the Year, Portugalec Joel Santos, se prosadil právě díky snímkům pořízeným létající kamerou.

(Dronestagr.am najdete také na Facebooku a na Instagramu.)

 

Právě se děje

před 56 minutami

Obětí neštěstí v Lenoře byl starší muž, ukázala genetická expertiza

Obětí požáru a výbuchu bytového domu v Lenoře ze začátku října byl třiapadesátiletý muž, jeden z obyvatel domu. Jeho totožnost potvrdila genetická expertiza. Příčiny výbuchu a požáru dosud nebyly stanoveny.Při neštěstí bylo dalších devět lidí zraněno, z toho dva těžce, a 19 lidí z vedlejších bytových domů muselo na čas opustit své domovy.

Dům vybuchl a shořel v Lenoře 3. října. Podle místních způsobil tragédii právě muž, který tam zahynul a na kterého si údajně sousedé z domu dlouhodobě stěžovali.

"Další nové podrobnosti nejsou, nadále na vyšetřování pracujeme a jihočeští kriminalisté se případem nadále intenzivně zabývají," řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Další zprávy