reklama
 
 

12 nejlepších fotek roku pořízených z dronu: Pohled z výšky už nestačí, je třeba zapojit vtip

Aktualizováno 28. 12. 2017 21:32
Levandulová pole, betonová džungle mrakodrapů i vtipné záběry, které si hrají s perspektivou. Taková jsou témata nejlepších snímků pořízených v uplynulém roce pomocí dronů. Server Dronestagr.am, který slouží jako speciální sociální síť pro piloty těchto strojů, vybral z desetitisíců záběrů dvanáct nejlepších.

Celosvětová soutěž pro fotografy pracující s drony se letos uskutečnila už počtvrté. Uspořádal ji web Dronestagr.am ve spolupráci s National Geographic. 

"International Drone Photography Contest přilákala tisíce autorů z celého světa. Své snímky zaslali jak profesionální fotografové, tak nadšenci, kteří se zajímají o fotografování z dronů," uvádějí pořadatelé. O tom, že se jedná o renomovanou akci, svědčí i složení poroty, ve které byli zastoupeni lidé z vedení National Geographic a několik fotoeditorů tohoto známého časopisu.

Letošní ročník soutěže zřetelně odráží fakt, že samotný pohled z výšky už často nestačí - lidé už si na záběry z dronů zvykli. Aby fotografové zaujali, začínají experimentovat a volí často velmi kreativní přístup. I proto byla letos do soutěže zavedena nová kategorie, zaměřená právě na tento druh fotografií.

Server Dronestagr.am vznikl v roce 2014 a slouží v podstatě jako specifická sociální síť pro piloty dronů, na které mohou ostatním předvést svoji práci. 

Snímky publikujeme se svolením serveru Dronestagr.am. 

autor: Tomáš Vocelka | 28. 12. 2017 8:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama