12 nejlepších fotek roku pořízených z dronu: Pohled z výšky už nestačí, je třeba zapojit vtip

12 nejlepších fotek roku pořízených z dronu: Pohled z výšky už nestačí, je třeba zapojit vtip
Vítěz kategorie Příroda: Provence, letní sklizeň na levandulových polích
2. místo, kategorie Příroda: Nekonečná cesta do TransyIvánie
3. Místo, kategorie Příroda: Ledové formace
2. místo, kategorie Lidé: Lekníny
Foto: Martin Sanchez, Dronestagr.am
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 28. 12. 2017 21:32
Levandulová pole, betonová džungle mrakodrapů i vtipné záběry, které si hrají s perspektivou. Taková jsou témata nejlepších snímků pořízených v uplynulém roce pomocí dronů. Server Dronestagr.am, který slouží jako speciální sociální síť pro piloty těchto strojů, vybral z desetitisíců záběrů dvanáct nejlepších.

Celosvětová soutěž pro fotografy pracující s drony se letos uskutečnila už počtvrté. Uspořádal ji web Dronestagr.am ve spolupráci s National Geographic. 

"International Drone Photography Contest přilákala tisíce autorů z celého světa. Své snímky zaslali jak profesionální fotografové, tak nadšenci, kteří se zajímají o fotografování z dronů," uvádějí pořadatelé. O tom, že se jedná o renomovanou akci, svědčí i složení poroty, ve které byli zastoupeni lidé z vedení National Geographic a několik fotoeditorů tohoto známého časopisu.

Letošní ročník soutěže zřetelně odráží fakt, že samotný pohled z výšky už často nestačí - lidé už si na záběry z dronů zvykli. Aby fotografové zaujali, začínají experimentovat a volí často velmi kreativní přístup. I proto byla letos do soutěže zavedena nová kategorie, zaměřená právě na tento druh fotografií.

Server Dronestagr.am vznikl v roce 2014 a slouží v podstatě jako specifická sociální síť pro piloty dronů, na které mohou ostatním předvést svoji práci. 

Snímky publikujeme se svolením serveru Dronestagr.am. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy