10 nejlepších fotoaparátů roku 2016 pro začátečníky i profesionály podle TechRadaru

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
9. 12. 2016 11:40
Renomovaný webový magazín TechRadar sestavil před Vánoci žebříček deseti nejlepších fotoaparátů roku. Spousta fotografů by byla jistě ráda, kdyby se pod stromečkem objevily profesionální superfotoaparáty za desítky tisíc korun, jimiž výčet začíná. TechRadar však do žebříčku zahrnul i nejlepší levné přístroje pro začátečníky a mírně pokročilé.

TechRadar už na úvod připouští, že vybrat 10 nejlepších fotoaparátů je v podstatě nemožné. Už jen proto, že nejlepší fotoaparát pro nadšence, který fotí krajiny, bude úplně jiný než pro toho, kdo se specializuje třeba na sport. A člověk, který fotí jen rodinu a snímky z dovolené, má o ideálním fotoaparátu také docela jiné představy než profesionál, který se fotografováním živí.

Proto se TechRadar rozhodl vybrat „nejlepší fotoaparáty“ tak, aby obsáhl nejrůznější možné skupiny fotografů od začátečníků až po experty.

V žebříčku tedy najdete jak kompaktní přístroje s velkým zoomem a s cenou pod deset tisíc korun, tak velké těžké zrcadlovky s ohromující kvalitou obrazu (a bohužel i cenou, která se bez objektivu pohybuje kolem 100 tisíc korun).

Více o deseti vybraných přístrojích najdete v grafice u tohoto článku.

10 nejlepších fotoaparátů roku podle TechRadaru
10 nejlepších fotoaparátů roku podle TechRadaru | Foto: Archiv jednotlivých výrobců

1. Canon EOS 5D Mark IV

Špičková profesionální zrcadlovka. „Díky novému snímači, který produkuje fantasticky ostré snímky, pokročilému systému automatického zaostřování s 61 ostřícími body a velmi příjemnému ovládání jde o jednu z nejlepších zrcadlovek, které byly kdy vyrobeny,“ píše TechRadar. Zrcadlovka, kterou ocení profesionální fotografové.

Typ: zrcadlovka
Určeno pro: experty
Velikost snímače: Full-frame (velikost kinofilmového políčka)
Rozlišení: 30.4 Mpx
Hledáček: Optický
Displej: 3,2 palce, 1 600 000 bodů
Rychlost snímání: 7 snímků za sekundu
Video: 4K
Orientační cena (tělo bez objektivu):  99 990 Kč

 

Právě se děje

Další zprávy