Foto: Sychrov má po čtrnácti letech nový okruh. Je bez zábran, ale jen pro osm lidí

Foto: Sychrov má po čtrnácti letech nový okruh. Je bez zábran, ale jen pro osm lidí
Ročně tudy projde přes sto tisíc lidí, je také oblíbeným místem svateb.
Okruh proto nabízí bohatě zdobené a vybavené místnosti.
Státní zámek Sychrov na Liberecku patří mezi nejnavštěvovanější zámky v zemi.
Zámek z konce sedmnáctého století získal svou jedinečnou novogotickou podobu v polovině 19. století.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
26. 8. 2020 15:48
Státní zámek Sychrov má po čtrnácti letech prací nový prohlídkový okruh. Otevřený bude v dosud uzavřeném křídle zámku. Zkušební provoz zahájí prvního září na dva měsíce a výjimečný je tím, že návštěvníci budou moci pokoje projít až na jednu výjimku bez jakýchkoliv dělících provazů. Kvůli tomu ale budou moci do komnat nahlédnout pouze malé skupinky maximálně osmi osob, objednané dopředu on-line.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy