Foto: Z trezorů pod skla. Poklady Národní knihovny si můžete prohlédnout jen tři dny

Foto: Z trezorů pod skla. Poklady Národní knihovny si můžete prohlédnout jen tři dny
Jen od pátku do neděle 16. ledna si mohou lidé prohlédnout nejstarší dochované knihy v Česku.
Jejich výstavu připravila Národní knihovna k výročí 1100 let od smrti sv. Ludmily.
Národní knihovna nově knihy vystavuje na tři dny v Zrcadlové kapli Klementina v Praze. Vstup je zdarma.
V jediném sále.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
15. 1. 2022 7:18
Jen na tři dny jsou v Zrcadlové kapli Klementina v Praze k vidění nejstarší svazky z trezorů Národní knihovny. Víkendové zpřístupnění vzácných rukopisů je vrcholem výstavy Kniha a závoj, prostřednictvím které si Národní knihovna připomíná 1100 let od mučednické smrti svaté Ludmily. Vstup je zdarma.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Dálnici D11 zablokoval ve směru na Hradec Králové kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 je ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. U Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stojí napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, předpoklad obnovení provozu zatím není znám, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Dálnici D11 zablokoval na 64. kilometru kamion, který dostal smyk, zůstal stát napříč vozovkou. Situaci navíc komplikuje cisterna, která zůstala stát na krajnici a brání kamionu v manévrování.

Policisté zjišťují, jestli bude třeba ke zprovoznění dálnice nutné použít odtahovou techniku, nebo se situaci podaří vyřešit jinak, uvedla Pižlová krátce po 20:30. Odhad znovuzprovoznění dálnice proto nelze určit. Směr na Prahu jezdí normálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy