Foto: Vombatovi v pražské zoo skončila karanténa, o víkendu ho představí Marek Eben

Foto: Vombatovi v pražské zoo skončila karanténa, o víkendu ho představí Marek Eben
Vombat jménem Cooper je novým přírůstkem pražské zoo.
Přirozeným domovem vombata obecného je jižní a východní část Austrálie a Tasmánie.
Ve středu zoo svého prvního vombata představila novinářům.
Zástupci zahrady tak alespoň donesli na ukázku typické hranaté vombatovy bobky.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
5. 1. 2022 21:06
Pražská zoo v sobotu ve 12 hodin návštěvníkům představí nový přírůstek - vombata Coopera. Roční samec dorazil do zahrady na začátku prosince 2021 z německého Hannoveru, dosud byl ale v povinné karanténě. Časem k němu přibude samice a další jedinci.

S představením vombata bude v zoo souviset i doprovodný program od 10 do 16 hodin. Prostřednictvím herních stanovišť v expozici Darwinův kráter představí svět vačnatců, lokality, kde se vyskytují, čím se živí, jak žijí a mnoho dalšího. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 3 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy