Foto: Vítěz si užívá nejlepší práci na světě

Report
24. 7. 2009 11:00
Hamilton Island (Austrálie) - Brit Ben Southall, který zvítězil v soutěži o "nejlepší práci na světě", si již měsíc užívá svoji výhru.
Foto: Reuters

Čtyřiatřicetiletý fundraiser a manažer pracující pro charitu nastoupil na placenou "dovolenou" 1. června.

Od té doby bude šest měsíců spravovat ostrov Hamilton Island a o své činnosti informovat na speciálním blogu.

Benovi dělá na ostrově společnost jeho přítelkyně Breanna Watkins.

První ročník práce snů

O práci snů se ucházelo na 34 tisíc zájemců z celého světa a z nich jen padesát šťastných postoupilo do užšího výběru.

Šestnáctka finalistů pak soutěžila na Hamilton Island, patřícím australskému státu Queensland, kde ji čekalo finální kolo pohovorů.

Cílem soutěže bylo oživit zájem turistů o lokaci Hamilton Island, která je největším obydleným ostrovem ve Velkém bariérovém útesu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy