Foto: Veverka, co se ráda fotí, kraluje webu

Report
17. 8. 2009 14:30
Banff (Kanada) - Tak fotogenické zvíře už jste jistě dlouho neviděli. Veverka z kanadského národního parku Banff se vyjímá na desítkách snímků, které kolují po internetu.
Kdo byl první na Měsíci? Neil Armstrong, nebo z Apolla vyhupskla dřív tahle veverka?
Kdo byl první na Měsíci? Neil Armstrong, nebo z Apolla vyhupskla dřív tahle veverka? | Foto: AZprávy

Stojí na zadních a pózuje třeba s americkými kosmonauty na Měsíci nebo přihlíží historické bitvě.

Vše začalo vlezlostí jedné zemní veverky, která chtěla být na fotografii manželského páru, který se plánoval zvěčnit u jezera v kanadském parku Banff.

"Položili jsme si foťák na skálu a nastavili automatickou spoušť. Připravovali jsme se, než nás vyfotí, když vtom přilákal zvuk přístroje tuhle neuvěřitelnou veverku, která nám vpadla přímo do záběru," vypráví s úsměvem Melissa Brandtsová.

Svůj fotoúlovek si pár rozhodně nechtěl nechat pro sebe a uveřejnil ho na stránkách časopisu National Geographic.

Kuriózní snímek nezůstal dlouho bez povšimnutí a brzy ho amatéřští internetoví tvůrci začali utvářet k obrazu svému. Drzá veverka se tak stala hrdinkou desítek, či možná stovek i tisíců humorných fotomontáží.

Svou vlastní si můžete vyrobit například zde: http://surprise-squirrel.com/.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Boxerka Gajdová má z juniorského MS bronzovou medaili

Boxerka Veronika Gajdová získala na juniorském mistrovství světa bronzovou medaili. V semifinále váhy do 60 kg prohrála 1:4 na body s Indkou Vinkou.

Členka Sportovního klubu Boxing Praha se v polských Kielcích postarala o třetí českou medaili ze světového šampionátu juniorů a první v kategorii juniorek. Navázala na bronz Petra Barvínka z roku 2000 a medaili stejné hodnoty Zdeňka Chládka z roku 2008.

Gajdová na turnaji zaznamenala dvě vítězství. Nejprve zdolala jednoznačně 5:0 moldavskou soupeřku Cristinu Chiperovou a do semifinále postoupila po boji s Badmaarag Ganzorigovou z Mongolska, kterou zdolala 3:2.

"Získat medaili na juniorském mistrovství světa je úžasný pocit. Boxuju teprve dva roky," uvedla vytáhlá česká boxerka na webu mezinárodní asociace AIBA. "Jsem vyšší než většina soupeřek v mé kategorii a můžu toho patřičně využívat," řekla Gajdová.

před 31 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy