Foto: V Praze bylo tolik sněhu, že se lyžovalo i na Petříně. Nevěříte? Tady je důkaz

Začátek týdne v centru Prahy.
V neděli večer po příjezdu z Krkonoš zjišťuji, že v Praze jsou lepší podmínky než na horách. Na nic nečekám a běžím zjistit, zda by se konečně dalo na Petříně lyžovat.
Toužím po tom již pár let, co bydlím pod kopcem. Před půlnocí je jasno. S pár kamarády vstáváme brzy ráno, abychom stihli východ slunce.
...
Lavinovku dneska nebereme. Na Petříně laviny nepadají.
Foto: wwww.vosak.eu
Magazín Magazín, Ondřej Vosecký - vosak.eu
4. 2. 2019 16:12
Ondřej Vosecký bydlí pod petřínským kopcem již několik let. Zalyžovat si z jeho vrcholku bylo vždycky jeho snem. A díky nedělní sněhové kalamitě se mu to v pondělí ještě před cestou do práce splnilo. "S pár kamarády vstáváme brzy ráno na východ slunce. Oblíknout lyžáky, vyčistit zuby a honem na tramvaj směr Malostranské náměstí," popisuje ve zkratce své pondělní ráno. Podívejte se, jak takové lyžování v centru Prahy vypadá.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy