Foto: V Praze bylo tolik sněhu, že se lyžovalo i na Petříně. Nevěříte? Tady je důkaz

Začátek týdne v centru Prahy.
V neděli večer po příjezdu z Krkonoš zjišťuji, že v Praze jsou lepší podmínky než na horách. Na nic nečekám a běžím zjistit, zda by se konečně dalo na Petříně lyžovat.
Toužím po tom již pár let, co bydlím pod kopcem. Před půlnocí je jasno. S pár kamarády vstáváme brzy ráno, abychom stihli východ slunce.
...
Lavinovku dneska nebereme. Na Petříně laviny nepadají.
Foto: wwww.vosak.eu
Magazín Magazín, Ondřej Vosecký - vosak.eu
4. 2. 2019 16:12
Ondřej Vosecký bydlí pod petřínským kopcem již několik let. Zalyžovat si z jeho vrcholku bylo vždycky jeho snem. A díky nedělní sněhové kalamitě se mu to v pondělí ještě před cestou do práce splnilo. "S pár kamarády vstáváme brzy ráno na východ slunce. Oblíknout lyžáky, vyčistit zuby a honem na tramvaj směr Malostranské náměstí," popisuje ve zkratce své pondělní ráno. Podívejte se, jak takové lyžování v centru Prahy vypadá.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 4 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy