Fotky: Estelle, George či Leonor. Královské děti, které jednou usednou na trůn

Podívejte se na potomky světových panovníků, kteří jednou usednou na trůn.
Monackého knížete Alberta II. jednoho dne vystřídá jeho syn Jakub Monacký, kterého má s někdejší olympijskou plavkyní Charlene Wittstockovou. Čtyřletý chlapec má ještě sestru dvojče, monacký trůn se však dědí po mužské linii.
Také na norský trůn by se jednoho dne mohla dostat žena. Princezna Ingrid Alexandra, které je 15 let, je druhá v pořadí nástupnictví na trůn po svém otci Haakonovi Magnusovi. Na snímku je princezna se svým bratrem Sverrem Magnusem.
Princezna Leonor již vloni absolvovala svůj první projev na veřejnosti, kdy po boku otce četla první článek španělské ústavy.
To v Nizozemsku budou po současném králi Vilémovi Alexandrovi vládnout ženy.
Nejstarší Catharine-Amalii (na fotce vpravo), princezně oranžské, je 15 let, jejím sestrám Alexii čtrnáct (vlevo) a Arianě dvanáct (uprostřed).
Foto: Reuters / Profimedia / koláž Aktuálně.cz
Magazín Magazín
19. 7. 2019 8:47
Na světě zbývá už jen pár států, kterým vládne monarchie. V Evropě je to kromě Velké Británie také například Nizozemsko, Švédsko či Lucembursko. Známé tváře uznávaných monarchů jednoho dne vystřídají jejich potomci. Podívejte se, kteří to jsou.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy