FOTO Takhle vznikají luxusní zákusky Lukáše Skály.

Lukáš Skála
Lukáš Skála v prostorách kuchyně restaurace Vinohradský parlament ukazuje jednotlivé komponenty připravené k výrobě zákusků, dortů a pralinek.
Lukáš každý den plní přání zákazníků ve dvou restauracích.
Na rybízovou náplň v čokoládové vaničce přijde plát čokolády s potiskem.
Čokoládové prvky nejsou v podání Lukáše Skály ničím fádním. Na fotografii cukrář ukazuje plastovou lahvičku s barevným prachem, kterým ozvláštní další druh připravovaných pralinek.
Foto: Vojtěch Marek
jaz
2. 12. 2014 16:25
"Díky pořadu Ano, šéfe!, který k lidem promluvil asi nejvíce, se daly věci do pohybu," říká Lukáš Skála, cukrář belgické restauraci Bruxx a Vinohradský parlament.
 

Právě se děje

před 41 minutami

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ochranný systém při testech odpojil běloruskou jadernou elektrárnu, v provozu je pouhé dva měsíce

Běloruská jaderná elektrárna byla v sobotu při testovací proceduře odpojena, protože se spustil ochranný systém reaktoru. Uvedlo to běloruské ministerstvo energetiky. Úroveň radiace v oblasti je ale podle ministerstva normální. Elektrárna u města Astravec byla spuštěna loni v listopadu.

"Ochranný systém byl aktivován při pilotním průmyslovém provozu prvního bloku, v jehož rámci jsou v současné době testovány systémy a zařízení," uvedlo ministerstvo. Úroveň radiace v okolí elektrárny je na běžné úrovni, dodal úřad.

První jaderná elektrárna v zemi se nachází na severu Běloruska, poblíž hranic s Litvou, a postavila ji ruská státní firma Rosatom za ruský úvěr deset miliard dolarů (217 miliard Kč). Provoz formálně zahájil prezident Alexandr Lukašenko 7. listopadu, kvůli poruše však musela být následující den odstavena. Opětovně spustila provoz a byla znovu připojena k síti 19. listopadu. Ministerstvo tehdy uvedl, že elektrárna pracuje na 40 procent své kapacity.

Zdroj: ČTK
Další zprávy