Foto: Tak vypadá největší snímek Prahy v historii

Domácí Domácí
8. 7. 2013 15:46
Panoramatický snímek sestává z 2600 fotografií pořízených z Petřínské rozhledny
Originál fotografie byl sestaven z 2600 samostatných fotografií pořízených z Petřínské rozhledny. S celkovým rozlišením 33,8 gigapixelu se jedná o vůbec největší fotografii Prahy, jaká byla kdy pořízena.
Originál fotografie byl sestaven z 2600 samostatných fotografií pořízených z Petřínské rozhledny. S celkovým rozlišením 33,8 gigapixelu se jedná o vůbec největší fotografii Prahy, jaká byla kdy pořízena. | Foto: Jeffrey Martin

Praha - Jak vypadá největší fotografie Prahy, která kdy byla pořízena? Jedná se o 360° panoramatický snímek sestavený z 2600 samostatných fotografií pořízených z  Petřínské rozhledny.  Rozměry snímku činí 260 000 x 130 000 pixelů.

Autorem je Jeffrey Martin, zakladatel české společnosti 360Cities, provozující největší internetovou kolekci panoramatických fotografií.

Celkové rozlišení je 33,8 gigapixelu.

Sbírku zdobí i loňský rekordní 320gigapixelový snímek Londýna z vysílací věže BT Tower. Jedná se o největší fotografii světa.

Mezi Martinovy předchozí pražské projekty patří například snímek filozofické knihovny Strahovského kláštera z roku 2011, který je největší interiérovou fotografií na světě, nebo 18gigapixelová fotografie Prahy pořízená v roce 2009 ze Žižkovského vysílače.

"Tentokrát jsme se rozhodli pro Petřínskou rozhlednu, která nabízí romantičtější a unikátnější pohled na Prahu než žižkovský vysílač. Připadáte si, jako byste byli součástí snímku, můžete se téměř dotknout Karlova mostu nebo Národního divadla," říká Martin.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy