Obrazem: Tak se závodí ve vlaku: 24 hodin, přes tisíc kilometrů a nervy na přestupu

Obrazem: Tak se závodí ve vlaku: 24 hodin, přes tisíc kilometrů a nervy na přestupu
Na Den železnice se tradičně koná železniční cestovatelské akce Křížem krážem republikou. Pořádá ji skautský oddíl Krnovská Trojka ve spolupráci s Českými drahami Jedná se v podstatě o neoficiální mistrovství ČR v jízdě vlakem.
Cílem cestovatelské soutěže pro tři až pětičlenné týmy je urazit za 24 hodin co nejvíce kilometrů a nasbírat co nejvíc bodů za návštěvu bonusových stanic a soutěžní úkoly.
Do soutěže pořádané skautským oddílem Krnovská Trojka ve spolupráci s Českými drahami se letos přihlásila téměř stovka cestovatelských týmů ze všech koutů republiky – od Aše přes Karvinou, od Děčína k Českým Budějovicím. Každý tým mohl startovat z libovolné železniční stanice na území ČR, cílem byla stanice ve vzdálenosti maximálně 100 km od startu.
Tajemstvím úspěchu v soutěži není cesta nejrychlejšími spoji na koridorových tratích, ale vyvážená kombinace co nejvyššího počtu kilometrů a zároveň návštěva co nejvíce bonusových stanic. Každá ze 14 bonusových stanic může týmu přinést 50 bodů za průjezd nebo 100 bodů v případě, že tým vystoupí a pořídí fotografii se staniční budovou.
Foto: krizemkrazem.4fan.cz
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
18. 10. 2015 15:19
Podívejte se na fotografie z neoficiálního mistrovství ČR v jízdě vlakem 2015. Smyslem akce je nejen honba za kilometry a body, ale i poznávání přátel, nových míst či překonávání cestovatelských možností.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává ve střešovické nemocnici

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to v neděli řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

Klaus o předminulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Do ÚVN byl znovu převezen ve čtvrtek. "Problém je ještě třeba doléčit. Je to nepříjemné, ale snad ne na dlouho," řekl Macinka ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy