Obrazem: Tak se závodí ve vlaku: 24 hodin, přes tisíc kilometrů a nervy na přestupu

Obrazem: Tak se závodí ve vlaku: 24 hodin, přes tisíc kilometrů a nervy na přestupu
Na Den železnice se tradičně koná železniční cestovatelské akce Křížem krážem republikou. Pořádá ji skautský oddíl Krnovská Trojka ve spolupráci s Českými drahami Jedná se v podstatě o neoficiální mistrovství ČR v jízdě vlakem.
Cílem cestovatelské soutěže pro tři až pětičlenné týmy je urazit za 24 hodin co nejvíce kilometrů a nasbírat co nejvíc bodů za návštěvu bonusových stanic a soutěžní úkoly.
Do soutěže pořádané skautským oddílem Krnovská Trojka ve spolupráci s Českými drahami se letos přihlásila téměř stovka cestovatelských týmů ze všech koutů republiky – od Aše přes Karvinou, od Děčína k Českým Budějovicím. Každý tým mohl startovat z libovolné železniční stanice na území ČR, cílem byla stanice ve vzdálenosti maximálně 100 km od startu.
Tajemstvím úspěchu v soutěži není cesta nejrychlejšími spoji na koridorových tratích, ale vyvážená kombinace co nejvyššího počtu kilometrů a zároveň návštěva co nejvíce bonusových stanic. Každá ze 14 bonusových stanic může týmu přinést 50 bodů za průjezd nebo 100 bodů v případě, že tým vystoupí a pořídí fotografii se staniční budovou.
Foto: krizemkrazem.4fan.cz
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
18. 10. 2015 15:19
Podívejte se na fotografie z neoficiálního mistrovství ČR v jízdě vlakem 2015. Smyslem akce je nejen honba za kilometry a body, ale i poznávání přátel, nových míst či překonávání cestovatelských možností.
 

Právě se děje

Další zprávy