Foto: Princ Harry trénoval v mrazáku. Pojede na Antarktidu

Foto: Princ Harry trénoval v mrazáku. Pojede na Antarktidu
Harry strávil v mrazicím zařízení v hrabství Warwickshire, kde se jinak zkouší vojenská vozidla, 20 hodin.
Harry se koncem listopadu zúčastní závodu v Antarktidě spolu s několika veterány a veteránkami britské armády, kteří přišli o některou z končetin ve válce v Afghánistánu.
Devětadvacetiletý princ je patronem charitativní organizace Walking With The Wounded (Jdeme se zraněnými), se kterou již v roce 2011 absolvoval část pochodu k severnímu pólu.
Harry se čtyřmi kolegy z chystané expedice musel přestát ve zkušebním zařízení ve Warwickshire teploty minus 35 stupňů Celsia a vítr o rychlosti až 70 kilometrů v hodině.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
17. 9. 2013 14:51

Princ Harry se v listopadu zúčastní charitativního závodu v Antarktidě. Na nízkou teplotu a ostrý vítr si zvykal v obřím mrazicím zařízení v hrabství Warwickshire. Strávil zde 20 hodin. Harry má však už s arktickými teplotami zkušenosti, v roce 2011 absolvoval s toutéž charitativní organizací část pochodu k severnímu pólu. Extrém a dobrodružství britský princ rád vyhledává. Dvakrát byl například na vojenské misi v Afghánistánu, a to v první linii.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 7 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy