Jak se pasou kozy a ovce v Praze?

Jak se pasou kozy a ovce v Praze?
Antonín Zeman obhospodařuje pastviny v pražských přírodních rezervacích.
Ta v Milíčovském lese se nachází naproti výběhu koní, kteří patří městské policii.
Dohromady má kolem 250 ovcí a koz.
Vlna se prodává za zhruba 15 korun za kilo. Podle Zemana ale ještě před několika lety uvažovali o tom, že ji zakážou jako nebezpečný materiál.
Foto: Jakub Plíhal
Petra Jansová Jakub Plíhal Petra Jansová, Jakub Plíhal
10. 9. 2017 16:38
Část svého stáda Antonín Zeman nechává přezimovat na louce v Milíčovském lese. Na pastvině nedaleko největšího pražského sídliště a dálnice D1 přiblížil, jaká úskalí v sobě pražské pastevectví skrývá.
 

Právě se děje

před 39 minutami

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. V pátek to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.

Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. V posledních týdnech se pak zdálo, že globální krize vyvolaná šířením koronaviru Sofii přiměje plán odsunout až na příští rok.

Borisov ale dnes vysvětlil, že se jeho vláda rozhodla po konzultacích se šéfkou Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeovou a s vysoce postavenými úředníky ECB přípravy naopak urychlit. Dodal také, že je přesvědčen, že jak jeho země, tak Chorvatsko do eurozóny přijaty budou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy