Od Gilmorových děvčat po oscarového Freddieho. Rami Malek žije hollywoodský sen

Podívejte se na hollywoodský sen Ramiho Maleka.
Rami Malek a jeho dvojče Sami se narodili egyptským rodičům koptského vyznání v Los Angeles roku 1981.
V roce 2010 hraje v televizním seriálu The Pacific pojednávajícím o bojích 2. světové války. Zahrál si zde desátníka Merriella "Snafu" Sheltona. A potkal se mimo jiné s Tomem Hanksem, jenž jej doporučil do filmu Moje krásná učitelka.
Jeho velkou rolí pak byl programátor Elliot, který se stane hackerem. Seriál Mr. Robot má celkem tři série, první se natáčela v roce 2015, čtvrtou uvede televize letos. Za ztvárnění hackera získal roku 2016 prestižní cenu Emmy.
Malekova příprava na roli přitom nebyla dvakrát snadná. Dodržoval přísnou dietu, cvičil a pro snímek mu byly vytvořeny falešné zuby, paruka i umělý nos, aby se Mercurymu co nejvíce podobal.
Foto: USA Network / Bontonfilm / koláž Aktuálně.cz
Magazín Magazín
25. 2. 2019 10:20
Americký herec egyptského původu Rami Malek si v neděli převzal svého prvního Oscara za roli legendárního zpěváka kapely Queen Freddieho Mercuryho. Malek ve svém projevu připomněl, že Mercury žil naplno bez ohledu na svůj původ nebo sexuální identitu. "Jsem synem emigrantů z Egypta. Jsem první generací Američanů a část mého příběhu se začala psát právě teď," uvedl ve své děkovné řeči. Podívejte se na jeho hollywoodský sen.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Biskup Herbst měl pozitivní test na koronavirus, v karanténě je i Dominik Duka

Biskup Karel Herbst měl pozitivní test na koronavirus. Uvedla to dnes večer Česká televize. V domácí karanténě je proto arcibiskup Dominik Duka i další biskupové. Herbst je v nemocnici podle webu České biskupské konference od pátku. Hospitalizován byl v Nemocnici pod Petřínem na jednotce intenzivní péče. Diagnostikován mu měl být plicní nález a problémy se srdcem, uvedl web. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy