Od Gilmorových děvčat po oscarového Freddieho. Rami Malek žije hollywoodský sen

Podívejte se na hollywoodský sen Ramiho Maleka.
Rami Malek a jeho dvojče Sami se narodili egyptským rodičům koptského vyznání v Los Angeles roku 1981.
V roce 2010 hraje v televizním seriálu The Pacific pojednávajícím o bojích 2. světové války. Zahrál si zde desátníka Merriella "Snafu" Sheltona. A potkal se mimo jiné s Tomem Hanksem, jenž jej doporučil do filmu Moje krásná učitelka.
Jeho velkou rolí pak byl programátor Elliot, který se stane hackerem. Seriál Mr. Robot má celkem tři série, první se natáčela v roce 2015, čtvrtou uvede televize letos. Za ztvárnění hackera získal roku 2016 prestižní cenu Emmy.
Malekova příprava na roli přitom nebyla dvakrát snadná. Dodržoval přísnou dietu, cvičil a pro snímek mu byly vytvořeny falešné zuby, paruka i umělý nos, aby se Mercurymu co nejvíce podobal.
Foto: USA Network / Bontonfilm / koláž Aktuálně.cz
Magazín Magazín
25. 2. 2019 10:20
Americký herec egyptského původu Rami Malek si v neděli převzal svého prvního Oscara za roli legendárního zpěváka kapely Queen Freddieho Mercuryho. Malek ve svém projevu připomněl, že Mercury žil naplno bez ohledu na svůj původ nebo sexuální identitu. "Jsem synem emigrantů z Egypta. Jsem první generací Američanů a část mého příběhu se začala psát právě teď," uvedl ve své děkovné řeči. Podívejte se na jeho hollywoodský sen.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy