Foto: Nechte se uhranout uměním Mistrů písku

Foto: Nechte se uhranout uměním Mistrů písku
Před kamerami vytvářeli písečné sochy v prostředí těch nejkrásnějších pláží světa. Aktéři pořadu si vyzkoušeli písek na Floridě, v Mexiku, Las Vegas, Palau či na Havaji.
Diváci mohou sledovat celý proces vytváření náročných písečných soch.
Nechybí tradiční témata...
... i ryze technické výtvory.
Foto: Spektrum TV
Dan Poláček Dan Poláček
4. 7. 2013 15:35

Rafinované výtvory písečných sochařů působí navzdory své pomíjivosti fascinujícím dojmem. Podívejte se na brilatní ukázky disciplíny, která zažívá své nejlepší období právě teď v létě. Písečné skulptury vytvořili umělci v rámci natáčení televizního seriálu „Mistři písku“ (Sandmasters). V Česku ho vysílá od 22. června televizní stanice Spektrum.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy