Obrazový div světa: Pahorek posetý desítkami tisíc křížů

Obrazový div světa: Pahorek posetý desítkami tisíc křížů
Jméno je ale samo o sobě poněkud zavádějící.
Nejde totiž o horu, ale cca patnáctimetrovou uměle vytvořenou vyvýšeninu.
Původně místo sloužilo jako hřbitov, jehož historie se začala psát v první polovině 19. století.
Uloženy zde byly ostatky obětí Listopadového povstání Poláků z let 1830 a 1831...
Foto: ISIFA
ČTK Dan Poláček ČTK, Profimedia, Dan Poláček
13. 6. 2013 12:00

Podobné místo jinde nenajdete. Vítejte v Litvě, na Hoře křížů. Jméno pahorek nenese náhodou. Na malé ploše tu totiž najdete desítky tisíc křížů...

 

Právě se děje

před 29 minutami

FIA vyhlásila osobností roku zesnulého Laudu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) vyhlásila osobností roku trojnásobného mistra světa formule 1 Nikiho Laudu, který v květnu v 70 letech zemřel. Legendární Rakušan působil do své smrti ve funkci šéfa dozorčí rady stáje Mercedes.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton na slavnostním večeru v Paříži převzal šestou trofej pro šampiona F1. Už pouze jedna mu schází k vyrovnání rekordní bilance Němce Michaela Schumachera. "Byl to zatím nejlepší rok v mé kariéře. Jsem pyšný na to, co jsme s týmem dokázali," uvedl britský jezdec, který letos vyhrál jedenáct Velkých cen a nasbíral rekordní počet bodů (413).

Nováčkem roku byl zvolen thajský pilot formule 1 Alexander Albon, který skončil v šampionátu osmý. V japonské Grand Prix mu o jedno místo unikly premiérové stupně vítězů.

Ocenění za akci roku přisoudili fanoušci Nizozemci Maxi Verstappenovi za souboj s monacký jezdcem Charlesem Leclercem z Ferrari ve Velké ceně Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy