Foto: Tak to vypadá mezi otužilci. Labe je tak chladné, že už nestudí, ale pálí

Foto: Tak to vypadá mezi otužilci. Labe je tak chladné, že už nestudí, ale pálí
Zdá se, že na návštěvu otužilců je ten správný den. Již delší dobu klesají noční teploty silně pod nulu, slepá ramena Labe jsou zamrzlá, tu a tam i sníh.
V maringotce pardubických otužilců je příjemně vyhřáto, skoro jako ve finské sauně. Zato venku je to s teplotou slabší - dva stupně má vzduch, 3,5 stupně voda, hlásí šéf pardubických otužilců Vladimír Netušil.
Docházka. "Kvůli nemocem chybí málokdo. Otužilectví skutečně pomáhá ke zdravotní kondici. Já když třeba v pátek dostanu chřipku, tak už v neděli plavu," říká Netušil.
Potvrzuje tak slova Vincence Priessnitze, slavného zakladatele přírodního léčitelství, jenž prosazoval jako nejlepší léčebné prostředky právě studenou vodu spolu s dietou a pohybem na čerstvém vzduchu.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
26. 2. 2018 7:31
Navštívili jsme trénink pardubických otužilců. Labe má pouhé tři stupně, slepá ramena i rybníky jsou zamrzlé a normální smrtelníci chodí po břehu v tlustých zimních bundách. Plavání v chladné vodě je však jen jedna z položek jejich programu. Ta druhá se právě hřeje před maringotkou - slibně vonící buřtguláš.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy