Foto: Mumifikovaní mniši i obří skladiště kulis. Podívejte se, co skrývá pražské podzemí

Foto: Mumifikovaní mniši i obří skladiště kulis. Podívejte se, co skrývá pražské podzemí
V rámci projektu Na den pod zem, který zorganizovali studenti pražské Vysoké školy ekonomické, mohli Pražané nahlédnout do podzemních prostor několika budov.
Jednou z nich bylo Národní divadlo, které nabízí nejenom krásné a honosné sály a pompézní interiéry.
Aby si lidé mohli divadelní představení užít, je třeba na scénu dostat kulisy, které jsou k němu potřeba.
K tomu je potřeba vyrazit pod zem. A to ještě níže, než leží podpřízemí budovy.
Foto: Jakub Plíhal
Prokop Vodrážka Jakub Plíhal Prokop Vodrážka, Jakub Plíhal
14. 12. 2016 10:03
Studentská akce s názvem Na den pod zem nabídla Pražanům možnost nahlédnout do podzemí několika budov v užším centru města, například pod budovu Národního divadla, do krypt pod Pražské Jezulátko nebo do bunkru na Parukářce. Akce, kterou o víkendu pořádali studenti Vysoké školy ekonomické v rámci jednoho z předmětů, se zúčastnilo více než 700 lidí a zájem o návštěvy podzemních prostor značně převyšoval nabídku.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy