Foto: Mumifikovaní mniši i obří skladiště kulis. Podívejte se, co skrývá pražské podzemí

Foto: Mumifikovaní mniši i obří skladiště kulis. Podívejte se, co skrývá pražské podzemí
V rámci projektu Na den pod zem, který zorganizovali studenti pražské Vysoké školy ekonomické, mohli Pražané nahlédnout do podzemních prostor několika budov.
Jednou z nich bylo Národní divadlo, které nabízí nejenom krásné a honosné sály a pompézní interiéry.
Aby si lidé mohli divadelní představení užít, je třeba na scénu dostat kulisy, které jsou k němu potřeba.
K tomu je potřeba vyrazit pod zem. A to ještě níže, než leží podpřízemí budovy.
Foto: Jakub Plíhal
Prokop Vodrážka Jakub Plíhal Prokop Vodrážka, Jakub Plíhal
14. 12. 2016 10:03
Studentská akce s názvem Na den pod zem nabídla Pražanům možnost nahlédnout do podzemí několika budov v užším centru města, například pod budovu Národního divadla, do krypt pod Pražské Jezulátko nebo do bunkru na Parukářce. Akce, kterou o víkendu pořádali studenti Vysoké školy ekonomické v rámci jednoho z předmětů, se zúčastnilo více než 700 lidí a zájem o návštěvy podzemních prostor značně převyšoval nabídku.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 50 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy