FOTO: Krásy jezera Bajkal

FOTO: Krásy jezera Bajkal
Hladina Bajkalu rozhodně nebývá takto klidná každý večer.
Večerní projížďka na jezeře Frolicha. Snímek vznikl sloučením třech po sobě jdoucích expozic.
Večerní nálada na severním mysu Bajkalu Birakan. Snímek vznikl metodou HDR (složením devíti různě exponovaných záběrů).
Přístavní molo drobného lázeňského zařízení v Chakusy. Tyto lázně jsou v provozu jen několik měsíců v roce, návštěvníky však zahřejí mírně radioaktivní pramenitou vodou o teplotě 46 °C.
Foto: Petr Jan Juračka, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy
Aktuálně.cz Dan Poláček Aktuálně.cz, Dan Poláček
7. 5. 2012 17:39

Prohlédněte si snímky, které pořídil doktorand Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Petr Jan Juračka během studentské expedice k severním břehům Bajkalu a k přilehlému ledovcovému jezeru Frolicha. Spolu s dalšími se vypravil k jezeru Bajkal v roce 2010. Byli vybaveni nafukovacími loděmi a nástroji pro přírodovědecký výzkum. Kromě výzkumu zde Petr Juračka pořídil také krásné fotografie, které získaly řadu ocenění: například čestné uznání na prestižní mezinárodní soutěži International Photography Awards 2011 (USA), druhé místo v soutěži Jsem NIKON 2011 a titul Featured Photographer na sledovaném serveru fotopedia.com. Jedna z fotografií se mj. v těchto dnech tiskne v nákladu 125 tisíc kusů na přebalu severoamerického vydání knihy Paula Coelha - Alef.

Více informací o Přírodovědecké fakultě naleznete zde:

www.prirodovedci.cz

www.natur.cuni.cz

Více o expedici:

www.bajkal2010.juracka.eu

Více o autorovi:

www.petr.juracka.eu

www.facebook.com/petrjanjuracka 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN musí pohnat Čínu k odpovědnosti kvůli koronaviru, řekl Trump ve svém virtuálním projevu k valnému shromáždění

Organizace spojených národů musí pohnat Čínu k odpovědnosti za její přístup k pandemii onemocnění covid-19, řekl ve svém virtuálním projevu k Valnému shromáždění OSN americký prezident Donald Trump. Koronavirus ve svém projevu jako obvykle označil za čínský virus.

"Čínská vláda a Světová zdravotnická organizace, kterou Čína prakticky ovládá, chybně prohlašovaly, že není důkaz o přenosu z jednoho člověka na druhého," řekl Trump. "Později chybně tvrdily, že lidé bez symptomů nemoc nepřenášejí," uvedl také.

Onemocnění covid-19 se objevilo koncem minulého roku ve středočínské provincii Chu-pej, odkud se během následujících měsíců rozšířilo do celého světa. Koronavirem se podle statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse nakazilo 31,36 milionu lidí, asi 965.640 z nich zemřelo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy