Obrazem: Krásky v kostýmech i Ježíš ubitý policií. V Riu proběhl tradiční karneval

Obrazem: Krásky v kostýmech i Ježíš ubitý policií. V Riu proběhl tradiční karneval
A porota hodnotí nejen kostýmy, ale také výpravu, produkci, výkony tanečníků i hudební doprovod.
V brazilském Riu de Janeiru ve středu skončil tradiční karneval, na kterém se představily nejlepší školy samby ve městě. Festival má kořeny v 18. století. První soutěž samba škol se uskutečnila v roce 1929.
Škola Mangueira si zvolila velmi kontroverzní téma a zaměřila se na vzestup pravicově radikální politiky a policejní násilí. Její výjev zobrazoval Ježíše ubitého policií.
Tanečníci tak upozorňovali na policejní razie ve slumech v Riu a jejich vzestup za posledních 14 měsíců, kdy začal úřadovat prezident Jair Bolsonaro.
Foto: Reuters
Reuters dap mdan Reuters, dap, mdan
27. 2. 2020 6:00
V brazilském Riu de Janeiru ve středu skončil tradiční karneval, na kterém se představily nejlepší školy samby ve městě. Akce na Sambadromu Marquês de Sapucaí každým rokem přiláká zhruba 90 tisíc lidí, včetně turistů a celebrit. Podívejte se, jak letošní festival v Riu vypadal.

Festival v Riu de Janeiru má kořeny v 18. století. První soutěž samba škol se uskutečnila v roce 1929.

Letošní karneval však nebyl jenom plný sexy tanečnic a tanečníků, obdivuhodných alegorických vozů a nablýskaných představení, ale nesl také politické sdělení.

Jedni z vystupujících si zvolili velmi kontroverzní téma a zaměřili se na vzestup pravicově radikální politiky a policejní násilí. Jejich výjev zobrazoval Ježíše ubitého policií.

 

Právě se děje

Další zprávy