Foto: Méně je více. Trendy ve vánoční výzdobě

Foto: Méně je více. Trendy ve vánoční výzdobě
"Když mám doma leštěnou moderní linku, tak si do toho nedám slámové ozdoby," zní jedna z rad floristky Simony Břečkové.
Jak tedy vánočně připravit například panelový byt? "Známe i styly pro moderní byty. Lidé nikdy neudělají špatně, když si zhotoví adventní věnec, svícen, ozdobu do okna, když použijí větve a větvičky, na které si navěší ozdobičky," radí aranžérka.
Adventní věnec je klasika, která se hodí do všech interiérů, dokonce i do exteriéru, například na vstupní dveře.
Nic nezkazí ani vkusně zdobený svícínek. Ten se rovněž hodí do každého interiéru.
Foto: Jan Barek
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
14. 12. 2013 20:00

Jak si co nejlépe vánočně vyzdobit byt, domek, chalupu či zahradu? Jako inspiraci vám přinášíme snímky z výstavy "Kouzlo Vánoc", která probíhala v Libochovicích. Připravila ji podle nejnovějších trendů Simona Břečková, floristka a majitelka květinářské a aranžérské firmy z Litoměřicka. Vystudovala Zahradnickou fakultu v Lednici, její firma provádí profesionální výzdobu státních institucí, bank, hotelů či vánočních večírků. Základní rada zní: Hlavně to nepřeplácat!

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

před 12 minutami

Německo zadrželo ruského univerzitního vědce, podle prokuratury byl špionem

Německo zadrželo ruského vědce působícího na jedné z německých univerzit, který přinejmenším od října 2020 pracoval pro ruské tajné služby. V pondělí to oznámila spolková prokuratura s tím, že Rusa policie zadržela v pátek ihned po získání zatykače.

Prokuratura bez bližších podrobností uvedla, že ruský občan Ilnur N. pracoval jako vědecký zaměstnanec na katedře přírodovědně-technického zaměření nejmenované německé univerzity. "Mezi říjnem 2020 a červnem 2021 se nejméně třikrát sešel s jedním příslušníkem ruské zpravodajské služby," uvedla prokuratura v prohlášení. V něm dále sdělila, že nejméně na dvou schůzkách zadržený Rus předal informace získané na univerzitě, za což jako odměnu dostal peníze v hotovosti.

Prokuratura rovněž uvedla, že u ruského vědeckého pracovníka podnikla domovní prohlídku a že prohledala také jeho pracoviště.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Švédský parlament vyslovil nedůvěru vládě premiéra Stefana Löfvena. Hlasování vyvolala pravicově populistická strana Švédští demokraté

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Meteorologové varovali před bouřkami, které mohou být v úterý v Čechách velmi silné. Problémy může způsobit přívalový déšť, nárazový vítr i krupobití.

Zdroj: ČTK
Další zprávy