Foto: Méně je více. Trendy ve vánoční výzdobě

Foto: Méně je více. Trendy ve vánoční výzdobě
"Když mám doma leštěnou moderní linku, tak si do toho nedám slámové ozdoby," zní jedna z rad floristky Simony Břečkové.
Jak tedy vánočně připravit například panelový byt? "Známe i styly pro moderní byty. Lidé nikdy neudělají špatně, když si zhotoví adventní věnec, svícen, ozdobu do okna, když použijí větve a větvičky, na které si navěší ozdobičky," radí aranžérka.
Adventní věnec je klasika, která se hodí do všech interiérů, dokonce i do exteriéru, například na vstupní dveře.
Nic nezkazí ani vkusně zdobený svícínek. Ten se rovněž hodí do každého interiéru.
Foto: Jan Barek
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
14. 12. 2013 20:00

Jak si co nejlépe vánočně vyzdobit byt, domek, chalupu či zahradu? Jako inspiraci vám přinášíme snímky z výstavy "Kouzlo Vánoc", která probíhala v Libochovicích. Připravila ji podle nejnovějších trendů Simona Břečková, floristka a majitelka květinářské a aranžérské firmy z Litoměřicka. Vystudovala Zahradnickou fakultu v Lednici, její firma provádí profesionální výzdobu státních institucí, bank, hotelů či vánočních večírků. Základní rada zní: Hlavně to nepřeplácat!

 

Právě se děje

před 29 minutami

Evropská komise se chce zabývat českými kvótami na potraviny, nesmějí narušit volný pohyb zboží

Evropská komise hodlá podrobně prozkoumat povinné kvóty na prodej českých potravin, pokud návrh zákona v současnosti schvalovaný parlamentem vstoupí v platnost. Novinářům to ve čtvrtek řekla mluvčí exekutivy Evropské unie, podle níž norma nesmí být v rozporu s pravidly volného pohybu zboží ani diskriminovat žádné výrobce. Pokud by zákon začal platit a porušoval unijní normy, Česku by hrozila žaloba a vysoké pokuty.

Podle návrhu novely zákona o potravinách, která ve středu prošla Poslaneckou sněmovnou, by od příštího roku prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely u některých druhů potravin prodávat minimálně 55 procent českých produktů. O normě nyní bude jednat Senát, který se podle zástupců nejsilnějších klubů chystá kvóty patrně odmítnout.

"V tomto případě, který se týká nabídky potravin, je zcela zásadní zachovat volný pohyb potravinářských produktů v rámci jednotného trhu," prohlásila dnes mluvčí Evropské komise. Brusel podle ní sleduje vývoj kolem české novely, podrobně analyzovat ji však bude až v případě, pokud vstoupí v platnost. Mluvčí nicméně podotkla, že kdykoliv nějaká země zavádí nějaké regulace prodeje, musí zajistit, aby byla "nutná, vyvážená a nikoho nediskriminovala".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soudce pustil z vazby ženu obviněnou z krádeže laptopu Pelosiové

Americký soudce rozhodl propustit z vazby Riley June Williamsovou, která je obviněna z podílu na krádeži laptopu z kanceláře předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové při nedávném útoku na Kapitol. Podle soudního rozhodnutí musí 22letá žena zůstat pod dohledem své matky, nesmí cestovat a v pondělí se má dostavit k federálnímu soudu ve Washingtonu k projednání případu.

Williamsová je z Pensylvánie a obviněna je z krádeže, bránění spravedlnosti, nepovoleného vstupu a výtržnictví spáchaného na půdě Kapitolu. Podle soudce Martina Carlsona jde o vážná obvinění. Ve prospěch Williamsové podle něj svědčí její dosud čistý trestní rejstřík.

Příznivci minulého prezidenta Donalda Trumpa vnikli do Kapitolu 6. ledna, kdy se sešly obě komory Kongresu k poslednímu stvrzení výsledku listopadových prezidentských voleb. Několik hodin tam rabovali, zákonodárci se museli ukrývat na bezpečném místě. Federální úřad pro vyšetřování se nyní snaží výtržníky identifikovat, Williamsovou údajně poznal na jednom ze zveřejněných videí její bývalý partner. Tvrdil, že žena doufala, že se jí podaří laptop Pelosiové prodat ruské tajné službě. Na videu je žena podobná Williamsové zachycená, jak volá na výtržníky, aby šli po schodech nahoru. Na jiném snímku je ji vidět, jak vychází z Pelosiové kanceláře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy