Foto: Výstava jako hřiště. Vedle řádění a střílení gólů má i učit o historii fotbalu

Foto: Výstava jako hřiště. Vedle řádění a střílení gólů má i učit o historii fotbalu
Interaktivní výstava GÓÓÓL v plzeňském kulturním prostoru DEPO2015 právě startuje.
Na pěti stech metrech čtverečních je připraveno několik stanovišť a panelů, které představují historii tohoto světového fenoménu a jeho - zejména české - hrdiny.
Výstava vychází z knihy Ondřeje Fuczika Hrdinové - Největší příběhy české kopané. "Zakládali jsme si na tom, že se nejedná pouze o nějaké hřiště, kam by si děti přišly zakopat. Důležité je tam i zdůraznění charakterových vlastností, které by měl fotbalista mít - umění fair play a týmové spolupráce, role trenéra a jeho autority a podobně," řekla kurátorka DEPO2015 Kristýna Jirátová.
Pavel Nedvěd, Jan Berger anebo třeba nejlepší střelec světové historie Josef Bican, ti všichni zde mají své panely s komiksem představujícím jejich životy.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
22. 1. 2020 14:09
Střelbu do branky, spolupráci anebo malý fotbálek s kulisami velkého stadionu si můžete vyzkoušet na interaktivní výstavě kombinující praktická stanoviště s panely o historii fotbalu a jeho hrdiny, kterou otevřelo plzeňské DEPO2015. GÓÓÓL, jak se expozice jmenuje, se do nových prostor v lehce pozměněné podobě stěhuje ze Sladovny Písek, kde ji navštívilo přes třicet tisíc lidí.
 

Právě se děje

Další zprávy