Foto: Fontány v obležení a zmrzlina pro zvířata, tak bojují Evropani s vlnou veder

Lidé se ochlazují ve fontáně v parku Andrého Citroëna v 15. pařížském obvodu.
Mnohé země tak vydaly varování, aby se lidé přímému slunci vyhýbali a dbali na pitný režim.
Ve východním Německu bylo ve středu naměřeno 38,6 stupně, což je rekord. Ve městech Löhne a Bad Oeynhausen na severozápadě Německa je teď používání pitné vody omezeno na "životní potřeby", pod pokutou 1000 eur. Kdo může, míří k vodě.
A takhle se ochlazují návštěvníci jihofrancouzského Bordeaux ve slavném Miroir d'eau.
Na vedro ve Vatikánu si ve středu stěžoval také papež. "Venku je příliš horko, příliš horko," řekl na poslední generální audienci před letní pauzou.
Foto: Reuters
Magazín Reuters Magazín, Reuters
28. 6. 2019 11:02
Velkou část západní, střední a jižní Evropy bude do konce týdne sužovat vlna extrémních veder. Teploty se vyšplhají až ke 40 stupňům Celsia a řada zemí tak vydala varování, kterými občany upozorňují na zdravotní rizika. Ve Španělsku hasiči bojují s požáry a některé státy zavedly omezení povolené rychlosti na silnicích. Podívejte se, jak se Evropané vyrovnávají s parnými teplotami.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň je nehoda, jezdí se jedním pruhem

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela v pondělí časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Provoz jedním jízdním pruhem byl obnoven po šesté hodině ranní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy