Foto: Pragoffest předvedl popkulturní kostýmy i vlogery

Foto: Pragoffest předvedl popkulturní kostýmy i vlogery
Festival popkultury a fantastiky Pragoffest se i letos konal v budově Modré školy v pražských Hájích. Letos šlo již o devatenáctý ročník.
Do jeho útrob si našlo cestu přibližně 4300 návštěvníků, což je nejvíce v historii festivalu. Mnoho z nich využilo možnost navštívit festival v kostýmu svých oblíbených postav z různých filmů, seriálů či her.
Jako zde například Riddler, česky Hádankář, ze světa filmů a komiksů o Batmanovi.
Anebo zde Len Kagamine z prostředí Vocaloidu, což je aplikace syntetizující třeba i váš zpěv a jejíž prostředí obsahuje vlastní anime postavy (ano, jde o aplikaci z Asie), a Len Kagamine je právě jedna z nich.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal
4. 2. 2015 11:10
Přes čtyři tisíce fanoušků seriálů, her a filmů se sešlo na Pragoffestu, největším popkulturním festivalu v Česku.

Praha - O víkendu na přelomu ledna a února hostila Praha největší festival popkultury v Česku jménem Pragoffest. Během čtyř festivalových dnů si do jeho útrob našlo cestu přes čtyři tisíce tři sta návštěvníků, což je dosavadní rekord festivalu. Kdo zaplatil jednorázové vstupné, měl možnost si nejen užít setkání spolu s podobně naladěnými fanoušky svých oblíbených seriálů, filmů či her během různých workshopů a přednášek, ale také si vyzkoušet počítačové, deskové nebo konzolové hry všech generací.

Velký počet návštěvníků také přišel na festival v kostýmech svých oblíbených postav. Velké procento především mladších ročníků pak zamířilo na festival hlavně kvůli možnosti setkat se se svými oblíbenými youtubery, respektive vlogery (člověk tvořící krátké videoblogy), jelikož Pragoffest hostil vyhlášení o nejlepšího vlogera roku 2014. 

Za organizací Pragoffestu stojí občanské sdružení SFK Avalon. Jeho předseda Václav Pravda je dle svých slov s proběhlým již 19. ročníkem festivalu spokojen. "Až na drobnosti proběhl celý festival hladce, za což jsem moc rád," řekl Aktuálně.cz Radost měl především z nárůstu počtu návštěvníků v kostýmech (tzv. cosplayerů), hladké organizace i z dobré ekonomické stránky festivalu. "Jsme v zisku, a to ačkoliv nemáme žádné granty a veškeré náklady jsme prakticky uhradili ze vstupného a samozřejmě za pomoci partnerů," dodal spokojeně ředitel Pragoffestu Pravda, který zároveň poděkoval vedení Modré školy v pražských Hájích, jejíž prostory festival i letos využil. 

A jak takový největší tuzemský festival popkultury vypadal? Podívejte se v naší galerii, celý víkend jsme pro vás Pragoffest dokumentovali.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy