Foto: Netradiční instalace i zážitky. Pražský Signal Festival očima Lukáše Bíby

Foto: Netradiční instalace i zážitky. Pražský Signal Festival očima Lukáše Bíby
Festival světla se v Praze uskutečnil od minulého čtvrtku do neděle již posedmé.
Součástí hlavního programu se nově stala také audiovizuální performance v kostele U Salvátora od čtveřice mladých umělců, kteří pomocí světel, kouře a varhanní hudby vytvořili jedinečný zážitek.
Oblíbené videomappingy, tedy světelné promítání na budovy, byly letos tři. A to na Tyršově domě na Malé Straně, na kostele svatého Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí a na základní škole na Lyčkově náměstí v Karlíně.
„Přemýšleli jsme o tom, co pro nás revoluce znamená. Většinou je v našich myslích s tímto slovem spojen drastický převrat, a proto jsme se rozhodli ve Vojanových sadech ukázat, že to tak být nemusí a že budoucnost může být poklidná. Pro Signal Festival a jeho návštěvníky jsme proto připravili tak trochu pohádku,“ prozradila o instalaci Eva Jiřičná.
Foto: Lukáš Bíba
dap Magazín Lukáš Bíba, dap, Magazín
Aktualizováno 14. 10. 2019 16:53
Koncem uplynulého týdne metropoli zaplavila pestrobarevná světla, videomapping a netradiční instalace. Festival světla Signal s ústředním tématem revoluce se konal po celé Praze. Největší instalace od Jakuba Peška každý večer pomocí čtyř laserů pokryla obrazem 180 tisíc metrů krychlových mezi Smetanovým nábřežím a Střeleckým ostrovem. Podívejte se na fotopostřehy Lukáše Bíby.
 

Právě se děje

Další zprávy