Foto: Netradiční instalace i zážitky. Pražský Signal Festival očima Lukáše Bíby

Foto: Netradiční instalace i zážitky. Pražský Signal Festival očima Lukáše Bíby
Festival světla se v Praze uskutečnil od minulého čtvrtku do neděle již posedmé.
Součástí hlavního programu se nově stala také audiovizuální performance v kostele U Salvátora od čtveřice mladých umělců, kteří pomocí světel, kouře a varhanní hudby vytvořili jedinečný zážitek.
Oblíbené videomappingy, tedy světelné promítání na budovy, byly letos tři. A to na Tyršově domě na Malé Straně, na kostele svatého Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí a na základní škole na Lyčkově náměstí v Karlíně.
„Přemýšleli jsme o tom, co pro nás revoluce znamená. Většinou je v našich myslích s tímto slovem spojen drastický převrat, a proto jsme se rozhodli ve Vojanových sadech ukázat, že to tak být nemusí a že budoucnost může být poklidná. Pro Signal Festival a jeho návštěvníky jsme proto připravili tak trochu pohádku,“ prozradila o instalaci Eva Jiřičná.
Foto: Lukáš Bíba
dap Magazín Lukáš Bíba, dap, Magazín
Aktualizováno 14. 10. 2019 16:53
Koncem uplynulého týdne metropoli zaplavila pestrobarevná světla, videomapping a netradiční instalace. Festival světla Signal s ústředním tématem revoluce se konal po celé Praze. Největší instalace od Jakuba Peška každý večer pomocí čtyř laserů pokryla obrazem 180 tisíc metrů krychlových mezi Smetanovým nábřežím a Střeleckým ostrovem. Podívejte se na fotopostřehy Lukáše Bíby.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Při výbuchu ve výrobním areálu na Českolipsku utrpělo zranění několik lidí

Při výbuchu ve výrobním areálu v Hamru na Jezeře na Českolipsku v úterý dopoledne utrpělo zranění několik lidí. Hasiči evakuovali z areálu devět lidí a doporučují nevětrat.

"K výbuchu mělo dojít při míchání nebezpečných látek, zatím nevíme o jaké jde, které byly v kombinaci s vodou," řekla krajská mluvčí hasičů Lucie Hložková. Po výbuchu nastal i menší požár kabelů, který ale podle mluvčí hasičů již uhasili. "Takže oblast není nebezpečná, nicméně se doporučuje nevětrat," dodala Hložková. Hasiči mají na místě čtyři jednotky, o výbuchu se dozvěděli zhruba v 10:00.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Sedmatřicetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy