Foto: Netradiční instalace i zážitky. Pražský Signal Festival očima Lukáše Bíby

Foto: Netradiční instalace i zážitky. Pražský Signal Festival očima Lukáše Bíby
Festival světla se v Praze uskutečnil od minulého čtvrtku do neděle již posedmé.
Součástí hlavního programu se nově stala také audiovizuální performance v kostele U Salvátora od čtveřice mladých umělců, kteří pomocí světel, kouře a varhanní hudby vytvořili jedinečný zážitek.
Oblíbené videomappingy, tedy světelné promítání na budovy, byly letos tři. A to na Tyršově domě na Malé Straně, na kostele svatého Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí a na základní škole na Lyčkově náměstí v Karlíně.
„Přemýšleli jsme o tom, co pro nás revoluce znamená. Většinou je v našich myslích s tímto slovem spojen drastický převrat, a proto jsme se rozhodli ve Vojanových sadech ukázat, že to tak být nemusí a že budoucnost může být poklidná. Pro Signal Festival a jeho návštěvníky jsme proto připravili tak trochu pohádku,“ prozradila o instalaci Eva Jiřičná.
Foto: Lukáš Bíba
dap Magazín Lukáš Bíba, dap, Magazín
Aktualizováno 14. 10. 2019 16:53
Koncem uplynulého týdne metropoli zaplavila pestrobarevná světla, videomapping a netradiční instalace. Festival světla Signal s ústředním tématem revoluce se konal po celé Praze. Největší instalace od Jakuba Peška každý večer pomocí čtyř laserů pokryla obrazem 180 tisíc metrů krychlových mezi Smetanovým nábřežím a Střeleckým ostrovem. Podívejte se na fotopostřehy Lukáše Bíby.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy